fbpx

Polskie Malediwy zachwycają. To Park Gródek w Jaworznie

Lazurowa woda, strome klify, małe wysepki… Nie, wbrew pozorom nie chodzi tu o żadne tropiki. Tak pięknie jest w jaworznickim Parku Gródek. Na to miejsce często mówi się, że to taka mała „Chorwacja”. Ale internauci znaleźli nowe określenie dla Parku Gródek w Jaworznie. “Jak Malediwy!” – mówią zachwyceni.

Latem, gdy słońce odbija się od tafli wody jest tutaj jeszcze piękniej. Już od samego rana możemy spotkać tutaj turystów, również z za granicy! Do zbiornika wodnego, który jest podziwiany w całej Polsce możemy dotrzeć dwoma ścieżkami.

Pierwsza z nich wiedzie od parkingu w las. Po drodze trafimy na Bacówkę Wspólnoty Betlejem, a idąc dalej znajdziemy się na wniesieniu, żeby podziwiać bazę dla płetwonurków oraz wspomniany już zbiornik wodny z pomostem i altankami.

Druga droga prowadzi dookoła bazy płetwonurków oraz jest łagodniejsza – nie wspinamy się aż tak, jak przy spacerze pierwszą ścieżką. Warto jednak obejść Gródek dookoła. Jeśli jesteśmy szczęściarzami zobaczymy przepiękne ptaki, a trasę otaczają ładne kwiaty i drzewa.

 

 

 

Źródło: sosnowiec.naszemiasto.pl,

Dodaj komentarz