fbpx

Polska plaża jedną z najbezpieczniejszych w Europie. “Jest rajem na ziemi”

Organizacja European Best Destination wykonała zestawienie najbezpieczniejszych europejskich plaż, biorąc pod uwagę ryzyko zakażenia się koronawirusem. Polska plaża Półwyspie Helskim zajęła pod tym względem trzecią pozycję. Bezpieczniejsze od niej okazały się tylko plaże w Portugalii i Grecji.

Przy tworzeniu listy wzięto pod uwagę szereg kryteriów, takich jak liczbę osób zakażonych koronawirusem w danym kraju, powierzchnię plaż oraz liczbę metrów kwadratowych dostępnych dla każdej osoby.

Uwzględniono także liczbę miejsc noclegowych, gwarantujących środki higieny i bezpieczeństwa oraz umożliwiających zachowanie dystansu społecznego, czyli takich jak prywatne wille, apartamenty czy małe i średnie hotele. Brono także pod uwagę bliskość szpitali oraz liczba dostępnych w nich łóżek.

Półwysep Helski w pierwszej trójce

Trzecie miejsce w europejskim rankingu zajęła plaża znajdująca się na Półwyspie Helskim. Według organizacji, Polska jest jednym z krajów najmniej dotkniętych pandemią. Podkreślono, że szpitale nie były przeciążone, a na jednego mieszkańca przypada więcej łóżek szpitalnych niż w wielu innych krajach europejskich, np. w Holandii czy Szwajcarii.

Organizacja European Best Destination określiła Półwysep Helski jako “raj na ziemi”. Podkreślono jednocześnie, że jest to miejsce zarówno dla tych, którzy lubią leniwy wypoczynek, jak i dla aktywnych osób. Warto wypożyczyć rower i zwiedzić półwysep.

Autorzy zestawienia zażartowali również z nazwy półwyspu, która w tłumaczeniu na język angielski przypomina słowo “piekło” (ang. hell).

“Wyobraź sobie reakcję swojego szefa, gdy zapyta cię, dokąd jedziesz w te wakacje, a ty odpowiesz, że jadę do piekła”.

Pierwszą pozycję rankingu zajęła plaża w greckim mieście Preweza. Grecja jest jednym z krajów, w który koronawirus uderzył najmniej i już od 15 czerwca zacznie przyjmować pierwszych turystów z zagranicy. Drugie miejsce przypadło plaży Comporta w Alentejo w Portugalii.

Pełną listę można znaleźć w tym miejscu.

Dodaj komentarz