fbpx

61-letnia dyrektorka Muzeum Muru Berlińskiego spodziewa się ósmego dziecka

Posiadanie potomstwa to największa odpowiedzialność w życiu dorosłego człowieka i jednocześnie temat wielu dyskusji. Podzielone są zdania, na temat wieku, w którym kobiety powinny rodzić dzieci. Alexandra Hildebrand – dyrektorka Muzeum Muru Berlińskiego – zdaje się przeczyć ogólnie przyjętym zaleceniom czy regułom. Kobieta ma 61 lat i jest w ciąży z ósmym dzieckiem. Termin porodu wyznaczony jest na koniec lipca. Warto dodać, że Hildebrand urodziła pięcioro swoich potomków już po 50. roku życia.

Alexandra Hildebrand uważa, że mogła zajść w ciążę w tym wieku, z powodu “dobrych genów”. 61-latka dodaje, że prowadzi zdrowy tryb życia, dobrze się odżywia, uprawia sport.

Dyrektorka Muzeum ma dwoje dorosłych dzieci. W 2013 roku, kiedy miała 54 lata, wydała na świat bliźnięta – Elisabeth i Maximiliana. Rok później urodziła się Alexandra, a w 2016 roku Leopold.

Hildebrand nie wie, jakiej płci będzie jej ósme dziecko. Dodaje równocześnie, że może nie być to jej ostatnia ciąża.

W rozmowie z niemiecką telewizją RTL kobieta opowiadała o urokach ciąży w jej wieku.

– Wierzę, że rodzice, którzy mają za sobą odrobinę doświadczenia życiowego, są innymi rodzicami niż ci bez takich doświadczeń. W pewnym wieku znamy już swoje wartości i wiemy, co jest ważne, a co nie. Wtedy można się bardzo cieszyć ciążą i nie podchodzi się już do tego tak normalnie, a traktuje się to jako prezent. To kompletnie inne uczucie – powiedziała Hildebrandt.

Na pytanie, czy dotychczasowy dom nie zrobił się za mały na pomieszczenie takiej gromadki, Alexandra Hildebrand odpowiedziała:

– Tak, jest już ciasno. Jesteśmy jednak oszczędni i uważamy, że jeżeli dzieci przyzwyczają się do życia w takich warunkach, to później będzie im łatwiej żyć w większej przestrzeni – dodała.

Źródło: 7news.com.au

Dodaj komentarz