fbpx

Słowacja. Świetny pomysł na wycieczkę – kukurydziany labirynt

W ostatni weekend czerwca nieopodal Trnawy na południu Słowacji, otwarto niepowtarzalny kukurydziany labirynt – poinformował autor pomysłu Miroslav Sedlák. W porównaniu do zeszłego roku labirynt obejmuje większy obszar i będzie podzielony na dwie części, zajmujące około 4,5 hektara powierzchni. W zeszłym roku jego powierzchnia wynosiła 2,5 hektara, a trasa miała długość 1,9 km. W tym roku długość trasy wynosi 2,7 km.

Pomyślano również o małych dzieciach, dla których przygotowano labirynt nieco mniejszy i niezbyt skomplikowany w stosunku do zeszłorocznego. Dla większych dzieci i dorosłych jest drugi duży labirynt. Obydwa znajduj się w kukurydzy wysokiej na około 3 metry wysokości. Labiryntowe drogi były przygotowywane kiedy rośliny sięgały do wysokości kolan.

Zeszłoroczny labirynt przewyższył oczekiwania. Choć wpłynęły na to także wyjątkowo gorące dni. „Ludzie z całej Słowacji przybywali dosłownie z każdego regionu. Było wielu odwiedzających z Czech i innych krajów” podsumowuje Miroslav Sedlák. Ponieważ labirynt znajduje się blisko autostrady D1 osoby zainteresowane nie mają problemu z odnalezieniem tej wyjątkowej atrakcji. Organizatorzy przygotowali również obiekty dla zwiedzających, można kupić napoje lub kukurydzę do spożycia. „Wykorzystaliśmy grunt przygotowany do samodzielnego zbierania truskawek, które odbywa się u nas co roku” – dodał Sedlák. Zbudowane zostało również schronienie, w którym będzie można ukryć się przed upałem lub nieoczekiwanym deszczem. Labirynt powinien być dostępny do końca września.

 

 

Źródło: trnava.dnes24.sk

Dodaj komentarz