fbpx

Dziarski senior walczy z zaśmiecaniem środowiska – w tym roku zebrał już 30 ton śmieci

 

Waldemar Woźniak ma 71 lat, całe życie mieszka w Pszennej i od wielu lat jest czynnym uczestnikiem akcji sprzątania gminnych terenów zielonych. Z zapałem i determinacją, mimo starszego wieku stara się naprawić błędy sąsiadów i przyjezdnych, którzy zaśmiecają jego małą ojczyznę.

W ostatni weekend maja zorganizował własną „ekipę do zadań specjalnych”.  Jego przyjaciele oraz ochotnicy postanowili uwolnić Piławę od zalegających w jej korycie śmieci. Aktywiści skupili się na fragmencie zlokalizowanym w okolicach Boleścina. To właśnie ten odcinek rzeki był zaśmiecony najbardziej: pływały plastikowe i szklane butelki, fragmenty zdezelowanego sprzętu AGD, mebli oraz akcesoria plażowe. W ciągu akcji mężczyznom udało się zebrać kilkadziesiąt worków śmieci, które przez ostatnie kilka miesięcy przesłaniały naturalny krajobraz i zielony potencjał tego miejsca.

To nie pierwsza tak spektakularna akcja, w, której brał udział Pan Waldemar. W zeszłym roku, podczas sprzątania lasu sam zebrał 70 ton odpadów. Rok 2020 również obfituje w małe ekologiczne zwycięstwa dla przejętego losem ziemi seniora. Jest dopiero czerwiec, a pan Woźniak zebrał już 30 ton odpadów- zapomnianych, niepotrzebnych i  niebezpiecznych śmieci.

Podobne akcje organizowane są niemal w całej Polsce. Aby utworzyć lub wziąć udział w takiej inicjatywie naprawdę nie potrzeba wiele. Liczą się chęci, ręce do pomocy, czas, no i worki na śmieci.

 

Opracowanie: Kasia Maj

Źródło: noizz.pl

Foto: Agnieszka Szymkiewicz

 

 

Dodaj komentarz