fbpx

Inteligentna maseczka, która tłumaczy języki obce

Japońska firma rozszerzyła zastosowanie maseczek antywirusowych. Funkcjonalność ta przyda się szczególnie podczas podróży. C-MASK to inteligentna maseczka, która potrafi tłumaczyć aż 9 języków.

Projekt japońskiej firmy Donut Robotics to wynalazek na miarę naszych czasów. Inteligentna maseczka C-MASK tłumaczy dziewięć języków, nagrywa rozmowy i przetworzone na tekst wysyła jako wiadomości, a przede wszystkim chroni przed rozprzestrzenianiem się wirusów.

C-Mask potrafi tłumaczyć japoński, angielski, chiński, francuski, koreański, tajski, hiszpański, wietnamski i balijski. Maska nie tylko służy za tłumacza – można wykonywać z niej połączenia telefoniczne oraz prowadzić rozmowy grupowe.

Donut Robotics zebrało na tę inwestycję już 28 milionów jenów. W zbieraniu funduszy na rozwój tej technologi, firma otrzymuje pomoc ze strony japońskiego funduszu crowdfundingowego Fudinno. Maseczka ma mieć swoją premierę już we wrześniu tego roku.

„Przez wiele lat poświęcaliśmy czas na opracowywanie robotów i postanowiliśmy wykorzystać nasze technologię, aby była użyteczna w świecie po koronawirusie” – powiedział o projekcie, wywiadzie dla Reuters Japan Taisuke Ono, Dyrektor generalny Donut Robotics.

Dodaj komentarz