fbpx

Pszczoły przysiadły przy kawiarni na Starym Mieście

Zmęczeni długim spacerem, lubimy czasem przysiąść w kawiarni. Okazuje się, ze nie tylko ludzie mają to w zwyczaju. Na warszawskiej starówce do klientów jednej z restauracji przysiadł się rój pszczół.

To niecodzienne zdarzenie miało miejsce ws sobotę. Okoł0 południa jeden z przechodniów podszedł do strażników miejskich, informując że na Rynku Starego Miasta zagnieździł się pszczeli rój. Patrolujący Podwale natychmiast podjęli interwencję.

Jak się okazało, „nietypowi goście” na miejsce relaksu wybrali sobie jedną z najbardziej znanych restauracji w Warszawie. Owady wypoczywały tam w ogródku restauracyjnym, na latarni przy ogrodzeniu.

https://twitter.com/SMWarszawa/status/1280077232011120647

Pszczoły trafiły do nowego domu

„Najbliższe otoczenie strażnicy wygrodzili taśmą, aby spacerowicze nie drażnili owadów. Personel poprosił część gości, by przesiedli się w inne miejsce, ponieważ pszczoły nie przepadają za zapachem alkoholu”- poinformował zespół prasowy Straży Miejskiej w Warszawie.

Ewakuacją roju zajęła się specjalistyczna firma. Pszczelarze wyposażeni w kombinezony przenieśli owady do pojemnika – tzw. rojnicy. „Nietypowi klienci” trafili do nowego domu, a już przed godziną 14 goście restauracji mogli korzystać z terenu ogródka.

Dodaj komentarz