fbpx

“Nigdy się nie poddawaj!”. Historia bezdomnego mężczyzny, który stał się milionerem

Eric White wylądował na ulicy w wieku 15 lat. Dziś, dzięki wierze we własne możliwości i determinacji, ma na koncie miliony.

Trudne początki i determinacja

Trzydziestotrzyletni dziś Eric White pochodzi z Luizjany. Jako nastolatek został wyrzucony ze szkoły, będąc w 9 klasie. Miał wtedy problemy z czytaniem. Jego umiejętności w tym zakresie zatrzymały się na poziomie drugiej klasy.

– Nie było łatwo, gdy dorastałem. Ledwo potrafiłem wypowiedzieć własne imię – powiedział Eric White.

Mając zaledwie 15 lat, chłopak wylądował na ulicy na 8 miesięcy. Jedyna umiejętność którą wtedy posiadał to budowanie. Postanowił rozwinąć swój talent, zatrudniając się w lokalnej firmie budowlanej, by zarobić na rachunki i jedzenie. Przyjęła go firma w Baton Rouge nad rzeką Missisipi. Jak wspomina, jego pracodawca „wziął go pod swoje skrzydła” i nauczył wszystkiego na temat firmy oraz jej funkcjonowania, dzięki czemu po zaledwie 6 miesiącach White miał już pod sobą cały zespół, którym zarządzał.

By zwiększyć zarobki, zatrudnił się także u dealera samochodowego, ale nie czuł się stworzony do tej pracy. W końcu, gdy udało mu się zarobić wystarczającą ilość pieniędzy, otworzył własny interes.

Cool Pools to firma zajmująca się przerabianiem ogrodów wymagających renowacji i tworzenia w nich unikatowych basenów.

Pasja do działania

Firma Cool Pools odniosła niebywały sukces. Ostatecznie White sprzedał biznes za ponad milion dolarów, lecz nie odszedł na emeryturę i nie wyjechał na rajską wyspę. Chciał dalej pracować i spełniać swoją pasję, dlatego powołał do życia Zydeco Construction. Obecnie firma zajmuje się tworzeniem „stawów do pływania” z krystalicznie czystą wodą otoczonych mini plażą. Koszt takiej usługi to 20 000 dolarów. Jak podkreśla założyciel – każdy z nich jest inny.

– To coś, nad czym się zastanawiałem przez całe lata. Co by było, gdyby ktoś wymyślił sposób na przemienienie zwykłego stawu w raj? Chciałem to być ja i chciałem być pierwszy. Zrobiłem ogromne rozeznanie i wystąpiłem o pozwolenie na budowę takich stawów – komentuje White.

Zydeco Construction oferuje również trampoliny w ziemi, patia, pokłady, betonowe podjazdy, spersonalizowane kuchnie na zewnątrz czy rozwiązania odwadniające na wypadek powodzi.

– Zawsze marzyłem o robieniu rzeczy innych niż wszystkie. Patrząc na jakąkolwiek sytuację wymagającą naprawy, w końcu zawsze udaje mi się dojść do tego, jak można sprawić, by było lepiej. Lubię oferować ludziom usługi, których nie uświadczą nigdzie indziej – podsumowuje Eric White.

Źródło: fox29.com

Dodaj komentarz