fbpx

Po zakażeniu Covid-19 była w śpiączce. Pokonała chorobę i urodziła bliźniaczki

Mieszkająca w Belfaście 32-letnia Danielle, będąc w 9 tygodniu ciąży, zaczęła mieć problemy z oddychaniem. Po badaniach okazało się, że zachorowała na COVID-19. Jej stan był na tyle ciężki, że lekarze postanowili wprowadzić ją w stan śpiączki farmakologicznej. Kobieta została wybudzona po 10 dniach. W ubiegłym tygodniu wydała na świat zdrowe bliźniaczki.

Kiedy 32-latka trafiła do szpitala, lekarze początkowo podejrzewali u niej zapalenie płuc. Podano jej tlen i wykonano test, który potwierdził u niej zakażenie koronawirusem.

– Na początku po prostu bolało mnie gardło, później choroba zaatakowała klatkę piersiową. Na początku myślałam, że to infekcja, ale po sześciu dniach ledwo mogłam oddychać – relacjonuje Danielle w wywiadzie dla „The Irish Post”.

Stan zdrowia kobiety gwałtownie się pogarszał, lekarze zdecydowali więc o wprowadzeniu jej w stan śpiączki farmakologicznej. Lekarze ostrzegali, że szansę na utrzymanie ciąży były niewielkie.
Organizm 32-latki jednak się nie poddawał i po 10 dniach Danielle została wybudzona ze śpiączki. Wtedy też dowiedziała się, że nosi pod sercem bliźnięta.

Ava i Amelia przyszły na świat 7 października, są zdrowie.

– To zdecydowanie dla nas cud. To nasze małe księżniczki – powiedział Bryan, ojciec dziewczynek. W domu czeka na nie trzech starszych braci.

Źródło: irishpost.com

Dodaj komentarz