fbpx

104-latka zamierza przejść maraton, żeby zebrać środki na śmigłowiec ratunkowy

W lipcu tego roku kapitan Tom Moore, uczestnik drugiej wojny światowej, w swoje setne urodziny postanowił przejść sto okrążeń wokół swojego domu, a każde z nich miało długość około 25 metrów. Wszystko w ramach akcji charytatywnej, którą rozpoczął nieco wcześniej. W ten sposób chciał zebrać fundusze na wsparcie brytyjskiego National Healt Service.

Zainspirowana akcją 104-letnia Ruth Saunders postanowiła zrobić coś podobnego. Do tej pory wspierała akcje charytatywne w różny sposób, w trakcie pandemii nie miała jednak zbyt dużego wyboru. W rozmowie z synem mówiła, że żałuje, że w trudnych czasach nie może wychodzić z domu. Postanowiła więc chociaż pochodzić dookoła domu. W końcu uznała, że może to robić w szczytnym celu.

Zaczęło się od planu świętowania urodzin zrobieniem 104 okrążeń, jej córka stwierdziła jednak, że niewiele więcej, bowiem 130 długości będzie odpowiednikiem maratonu. W taki sposób doszło do zorganizowania akcji, która ma na celu zebranie środków na śmigłowiec ratownictwa medycznego. Na portalu JustGiving ustalony cel zbiórki to 500 funtów. Aktualnie zebrano już ponad cztery tysiące procent – wpłacono więcej niż 20 tysięcy funtów, a kwota wciąż rośnie.

Źródło: onet.pl

Dodaj komentarz