fbpx

Listonoszka zgubiła 10 tys. złotych, 66-latka znalazła i oddała pieniądze

Listonoszka z miejscowości Kalety w województwie śląskim może mówić o dużym szczęściu. Kobieta zgubiła podczas pracy 10 tys. złotych. Na szczęście zguba się odnalazła, pieniądze przyniosła na policję uczciwa 66-latka. Funkcjonariusze podkreślają, że postawa znalazczyni powinna być wzorem dla wszystkich.

Jak poinformował we wtorek zespół prasowy śląskiej policji, 66-letnia kobieta zgłosiła się na komisariat, informując, że znalazła na ulicy owinięty banderolą plik pieniędzy.
Mieszkanka Kalet nie widziała nikogo w pobliżu i nie wiedziała, do kogo mogą należeć pieniądze, postanowiła więc odnieść je do pobliskiego komisariatu. Po przeliczeniu gotówki okazało się, że było to 10 tys. złotych.

Pieniądze zgubiła listonoszka Komendant komisariatu, widząc banderolę, od razu zorientował się, do kogo mogą należeć pieniądze. Jego przypuszczenia okazały się słuszne – gotówkę zgubiła listonoszka.

Policja podkreśla, że postawa 66-latki to wzór dla wszystkich, którzy znaleźliby się w podobnej sytuacji. Mundurowi przypominają, że znalezienie pieniędzy, czy przedmiotu, i zatrzymanie jest czynem niezgodnym z prawem, kwalifikowanym jako przywłaszczenie.

 

 

Dodaj komentarz