fbpx

Tak Dubaj uczcił sukces Polaka. Lewandowski na najwyższym budynku świata

Robert Lewandowski odebrał w niedzielę nagrodę dla najlepszego piłkarza 2020 roku w plebiscycie Globe Soccer Awards. Podczas ceremonii wizerunek polskiego piłkarza wyświetlono na najwyższym budynku świata w Dubaju, gdzie odbywała się impreza.

Podczas gali w Dubaju ogłoszono nazwiska zwycięzców w siedmiu kategoriach oraz przyznano dwie nagrody specjalne.

Zawodnikiem XXI wieku został Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jednak 2020 rok należał do Roberta Lewandowskiego.

– To trofeum też bardzo wiele dla mnie znaczy. Dziękuję kolegom z boiska, trenerom i mojej rodzinie, która była wobec mnie bardzo cierpliwa. Dziękuję także mojemu tacie, który patrzy na mnie z góry – powiedział Lewandowski po odebraniu statuetki.

Lewandowski na Burj Khalifa

Po ogłoszeniu jego zwycięstwa wizerunek piłkarza został wyświetlony – podobnie jak pozostałych zwycięzców – na fasadzie 828-metrowego wieżowca Burj Khalifa, który jest aktualnie najwyższym budynkiem świata

32-letni piłkarz w poprzednim sezonie sięgnął z Bayernem po triumf w Lidze Mistrzów, niemieckiej ekstraklasie i Pucharze Niemiec, będąc najlepszym strzelcem we wszystkich rozgrywkach. W Bundeslidze napastnik zdobył 34 bramki, w LM – 15, zaś w Pucharze Niemiec – 6.

Rozpędzony gwiazdor Bayernu

W sezonie 2020/21 Lewandowski również imponuje skutecznością. Po 13 kolejkach niemieckiej ekstraklasy ma na swoim koncie 17 goli i jest na czele klasyfikacji strzelców. W Champions League zdobył na razie trzy bramki.

To kolejne z wielu wyróżnień przyznanych Lewandowskiemu przez sportowy świat. 17 grudnia triumfował w prestiżowym plebiscycie na Piłkarza Roku FIFA, był najlepszy także w plebiscytach m.in. UEFA („Piłkarz Sezonu”), magazynu „FourFourTwo” czy brytyjskiego dziennika „The Guardian”.

Dodaj komentarz