fbpx

Chciał pokazać rodzinie życie ptaków. Teraz jego filmik ponad 40 mln wyświetleń!

Miłośnik dzikiej przyrody, który umieścił kamerę w budce dla ptaków, aby sfilmować rodzinę modraszek, był oszołomiony, kiedy w ciągu miesiąca film uzyskał 41 milionów wyświetleń.

43-letni John Chadwick umieścił kamerkę w gnieździe, aby rejestrować życie ptaków i piskląt.

Transmisje na żywo relacjonował z myślą o swojej rodzinie, aby jej pokazać co dzieje się z ptakami, zanim opuszczą gniazdo. Ku jego ogromnemu zaskoczeniu, zaledwie kilka tygodni po przesłaniu filmów do YouTube zebrał miliony wyświetleń z całego świata.

To wymknęło się całkowicie spod kontroli:) Chciałem tylko pokazać sąsiadom, przyjaciołom, siostrzenicom jak żyją ptaki. Nie miałem pojęcia, że filmy będą wzbudzać takie zainteresowanie. To niesamowite i niewiarygodne, że dziesiątki milionów ludzi z całego świata gorliwie obserwuje życie ptaków – przyznał John.

życie ptaków

John Chadwick to inżynier dźwięku, który koncertował z takimi gwiazdami jak Aerosmith czy Ringo Starr. Podczas lockdownu trochę z nudów i dla kaprysu kupił budkę dla ptaków i zainstalował ją na wierzbie w swoim ogrodzie w angielskim Leicester.

Budka zawisła w marcu i w ciągu kilku godzin wprowadziły się do niej dwie niebieskie sikorki. Jak się potem okazało, doczekały się też potomstwa.

John wcześniej wykorzystywał kamerkę do transmisji wydarzeń w lokalnym pubie, aby pomóc właścicielowi w promocji biznesu. Ze względu na lockdown musiał przerwać transmisje z pubu i w zastępstwie zaczął transmitować na żywo życie ptaków. Pierwszego dnia filmik obejrzało 100 osób.

Kamera rejestrowała przynoszenie do gniazda gąsienic, karmienie piskląt i opiekowanie się młodymi. Po trzech miesiącach trzygodzinnego, nocnego edytowania filmu i 15 godzin codziennego materiału filmowego, miałem 2000 subskrybentów. Zdecydowałem się nagrać ostatni film i skrócić go nieco – pokazując ptaki wchodzące do gniazd, wykluwanie piskląt i karmienie. Umieściłem materiał 7 czerwca i do czwartku obejrzało go 100 000 osób, a do soboty miałem już pięć milionów wyświetleń. Kiedy po sobotnim grillu wróciłem wieczorem do domu, miałem jeszcze dodatkowe dwa miliony! W tym momencie film ma 41 wyświetleń. To po prostu niezwykłe i oszałamiające. – skomentował popularność filmików John.

Filmy wyświetlane są głównie w Ameryce i Indiach, Brytyjczycy stanowią zaledwie pięć procent jego wszystkich wyświetleń.

Źródło: Good News Network

Opracowanie: Agata Pałach, autorka bloga Nigdy za późno, o podróżach, życiowych zmianach i języku angielskim.

Dodaj komentarz