fbpx

Znana aktorka chce odkupić konia pokrzywdzonego w podczas igrzysk

Znana z serialu „Teoria wielkiego podrywu” Kaley Cuoco jest zapaloną miłośniczką jeździectwa. Aktorka ogłosiła chęć zakupu konia, o którym zrobiło się głośno podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Wierzchowiec „Saint Boy” w trakcie zawodów został uderzony przez niemiecką trenerkę Kim Raisner.

Wydarzenia miało miejsce podczas rywalizacji kobiet w pięcioboju nowoczesnym. Prowadząca po dwóch konkurencjach Annika Schleu do jazdy konnej wylosowała właśnie „Saint Boya”, który zupełnie odmówił jej posłuszeństwa. Zwierze nie chciało skakać przez przeszkody, przez co zawodniczka straciła szansę na upragniony medal olimpijski. Z sytuacją zupełnie nie poradziła sobie jej trenerka Raisner, która w pewnym momencie uderzyła konia pięścią w okolice lewej tylnej nogi.

Międzynarodowa Federacja Pięcioboju Nowoczesnego (UIPM) natychmiast podjęła decyzję o dyskwalifikacji trenerki.

Zdecydowana reakcja aktorki

Na wydarzenie w Tokio zareagowała Cuoco, aktorka znana z serialu „Teoria wielkiego podrywu”, która zachowanie Raisner w stosunku do “Saint Boya” określiła jako “hańbę”.

“Zachowanie zupełnie pozbawione klasy. Obrzydliwe na wszystkich poziomach. To nie jest nasz sport. To hańba dla jeźdźca i trenera. Kupię tego konia i pokażę mu życie, jakie powinien mieć. Podajcie cenę” – napisała na Instagramie 35-letnia gwiazda telewizji zakochana w jeździectwie, a prywatnie żona trenera koni Karla Cooka. W tle zamieściła zdjęcie Schleu na “Saint Boyu”.

Niemka, która była kandydatką do tytułu, zdobyła ostatecznie 31 miejsce. Złoty medal wywalczyła Brytyjka Kate French, a za nią uplasowały się Litwinka Laura Asadauskaite i Węgierka Sarolta Kovacs. Anna Maliszewska zajęła 20. pozycję.

Dodaj komentarz