fbpx

Irlandka wygrała w loterii i rozdaje miliony

Ta kobieta ma gest! Pewna Irlandka przez całe życie borykała się z brakiem pieniędzy. Kiedy wygrała prawdziwą fortunę, pokazała, że być bogatym, to umieć się dzielić!

Co za niesamowita historia! Irlandka – przez całe życie borykająca się z brakiem pieniędzy – wygrała na loterii 26 mln funtów (ok. 135 mln zł). Nie wydała ich na siebie! Sobie zostawi tylko milion. Resztę od pół roku rozdaje potrzebującym, by mogli stanąć na własnych nogach!

Bezrobotna Margaret Loughrey (48 l.) wracała właśnie z lokalnego urzędu pracy. Kupiła na loterii los, którym trafiła dziesiątkę, czyli najwyższą wygraną! 26 mln funtów. Oto, co zrobiła z tą niewyobrażalną fortuną i dlaczego. – Wiem, jak to jest nie mieć nic. Połowę swojego dorosłego życia byłam bezrobotna, a przez drugą połowę zarabiałam grosze, dlatego wiem, jak może być ciężko – przyznaje świeżo upieczona milionerka.

Już gdy w grudniu 2013 r. Margaret odbierała nagrodę, zapowiedziała, że z całej wielkiej wygranej zostawi sobie tylko milion, a resztę rozda. Tak też zrobiła – od tamtej pory rozdała już połowę fortuny! Sama też nie zasypia gruszek w popiele: od maja jest szefową dziewięciu firm, z czego sześć założyła w zeszłym tygodniu. “Każdy ma prawo godnie żyć. Trzeba tylko dać ludziom szansę” – twierdzi niezwykła Irlandka.

 

Źródło: http://www.fakt.pl

Dodaj komentarz