fbpx

Tom Hanks sprzedał swojego malucha za ponad 83 tys. dolarów

Hollywoodzki aktor Tom Hanks wystawił swojego fiata 126p na aukcję. Gwiazdor otrzymał auto mieszkańców z Bielska-Białej. Pojazd został sprzedany za 83 500 dolarów. Pieniądze zasilą konto kampanii Hidden Heroes, której celem jest wspieranie osób opiekujących się rannymi żołnierzami czynnej służby wojskowej oraz weteranami wojennymi.

Tom Hanks przekazał na aukcję Polskiego Fiata 126p z 1974 roku, którego otrzymał od mieszkańców Bielska-Białej w 2017 roku. Aukcja zakończyła się we wtorek wieczorem, a samochód został zlicytowany za 83 500 dolarów.

Samochód został wystawiony na sprzedaż za pośrednictwem amerykańskiego serwisu aukcyjnego Bring A Trailer. Spersonalizowany egzemplarz popularnego niegdyś w Polsce samochodu, przekazany został gwiazdorowi w grudniu 2017 roku w Los Angeles z okazji jego 61. urodzin.

Środki ze sprzedaży malucha zasilą konto kampanii Hidden Heroes, prowadzonej przez Elizabeth Dole Foundation. Celem tej kampanii jest wsparcie osób, które opiekują się rannymi żołnierzami amerykańskiej armii oraz weteranami wojennymi. Hidden Heroes – czyli “ukryci bohaterowie” – to przede wszystkim matki, żony, rodzice, rodzeństwo, opiekujący się tymi, którzy z pełnym poświęceniem służyli Stanom Zjednoczonym. Tom Hanks wchodzi w skład rady programowej kampanii.

Z informacji umieszczonych w serwisie Bring A Trailer wynika, że aktor zostawił swój autograf na tapicerce drzwi od strony kierowcy, a także przekazał skórzane rękawiczki, które wpisują się w stylistykę wnętrza.

Źródło: Bring A Trailer

 

 

Dodaj komentarz