fbpx

Dziewczynka zaśpiewała w kijowskim schronie piosenkę z „Krainy lodu”. Napisała do niej autorka utworu

Amelia wzruszyła cały świat, wykonując w kijowskim schronie ukraińską wersję piosenki „Mam tę moc” z filmu „Kraina lodu”. Głos zabrała również autorka utworu, Kristen Anderson-Lopez. „Sposób, w jaki to śpiewasz, jest jak magiczna sztuczka, która rozprzestrzenia światło w twoim sercu i leczy każdego, kto ją usłyszy”- napisała w mediach społecznościowych. Dziewczynka jest już bezpieczna w Polsce.

Amelia zaśpiewała w kijowskim schronie ukraińską wersję piosenki „Mam tę moc” z bajki „Kraina lodu” dla osób, które razem z nią ukrywały się przed atakami. Nagranie udostępniła w mediach społecznościowych Marta Smechowa, mieszkanka Kijowa. Film zyskał tak dużą popularność, że dotarł również do Kristen Anderson-Lopez, która razem z mężem — Robertem Lopezem — napisała muzykę i słowa do tej piosenki.

„Kochana Dziewczynko z pięknym głosem, mój mąż i ja napisaliśmy tę piosenkę jako część historii o uzdrowieniu rodziny w bólu. Sposób, w jaki to śpiewasz, jest jak magiczna sztuczka, która rozprzestrzenia światło w twoim sercu i leczy każdego, kto ją usłyszy. Śpiewaj dalej! Słuchamy!” – napisała na Twitterze, udostępniając nagranie.

„Nawet mężczyźni nie mogli powstrzymać łez”

Film zamieściła na Facebooku Marta Smechowa. „Widząc w jednym z kijowskich schronów bombowych, jak dzieci rysują jasne obrazy w przyćmionym świetle, ja oczywiście nie mogłem przejść obok w ciszy… Zatrzymałam się, pochwaliłam, zaproponowałam zrobienie małej wystawy, żeby jakoś udekorować to niezbyt radosne miejsce…” – napisała kobieta w mediach społecznościowych.

Kilkuletnia dziewczynka powiedziała jej, że ​​oprócz rysowania uwielbia śpiewać. „Wyszeptała swoje marzenie, że chce śpiewać na dużej scenie przed publicznością” – opisała kobieta.

Pani Marta zaproponowała, by dziewczynka o imieniu Amelia zaśpiewała dla osób, które przebywają razem z nią w schronie. Dziewczynka zgodziła się i zaśpiewała piosenkę „Mam tę moc” z filmu animowanego „Kraina lodu”.

Gdy mała Amelia zaczęła śpiewać, wszelkie rozmowy ucichły. „Od pierwszego słowa w schronie panowała zupełna cisza… Wszyscy odłożyli swoje sprawy i słuchali piosenki w wykonaniu tej dziewczyny, która właśnie promieniowała światłem… Nawet mężczyźni nie mogli powstrzymać łez…” – napisała Smechowa, która nagrała występ dziewczynki.

Film — za zgodą matki dziewczynki — opublikowała w sieci.

„Spójrzcie, Rosjanie, z kim jesteście w stanie wojny! Tylko tchórz może walczyć z cywilami, odbierać dzieciństwo bezbronnym dzieciom!” – napisała w opisie.

Dodaj komentarz