fbpx

Pierwsze bociany przyleciały do Polski. To kolejne zwiastuny nadchodzącej wiosny

W Bydgoszczy pojawił się pierwszy bocian. Ptak nazywany imieniem Maciek rozgościł się już w swoim gnieździe i czeka na pozostałych członków rodziny. Mieszkańcy cieszą się, że zwiastuje wiosnę.

Choć zima jeszcze się nie skończyła i zdarzają się chłodne dni oraz noce,  pierwsze oznaki wiosny już się pojawiają. Do Polski zawitał już pierwszy bocian, który wrócił do swojego gniazda na osiedlu Łęgnowo-Wieś w Bydgoszczy. Mieszkańcy tej okolicy nazywają go “Maciek” i traktują jako oczekiwany zwiastun cieplejszych miesięcy.

Cieszymy się, że właśnie Bydgoszcz ma tego bociana, który jako pierwszy przylatuje na gniazdo. (…) Musi być w pełni sił, skoro jest w stanie tak szybko przylecieć, musi być w dobrej kondycji. Nie wiemy tak naprawdę, czy on zimuje w Afryce, bo pierwsze ptaki z Afryki to tak za dobry miesiąc powinny się u nas pojawić, ale może zimuje w Turcji, albo gdzieś w najbliższej okolicy – mówił Dawid Kilon, ornitolog.

Mieszkańcy osiedla w Bydgoszczy są przyzwyczajeni do Maćka. Wiedzą, że co roku przylatuje jako pierwszy, a reszta rodziny dołącza do niego około 2-3 tygodnie później.

 

Źródło:  dziendobry.tvn.pl

Foto ilustracyjne

Dodaj komentarz