fbpx

Kraków wybrany „Najlepszym miastem Europy”!

Kraków ma powody do zadowolenia. Polskie miasto zostało zwycięzcą plebiscytu na „Najlepsze miasto Europy”. Głosowanie przeprowadził brytyjski magazyn „Which? Travel” zajmujący się tematyką turystyczną. W tegorocznym plebiscycie Kraków wyprzedził 42 miasta europejskie.

Magazyn „Which? Travel” to brytyjski magazyn zajmujący się tematyką podróżniczą. Znajdują się w nim liczne praktyczne porady związane z turystyką. Magazyn publikuje także rożne zestawienia np. najlepszych organizatorów wycieczek, miejsc na wakacje, czy linii lotniczych. Jednym z tego typu porównań jest wybór „Najlepszego miasta Europy”.

W tegorocznym plebiscycie uwzględniono 42 europejskie miasta, a wśród nich najwięcej pozytywnych ocen zebrał Kraków. Warto dodać, że wyboru dokonywano w oparciu o zróżnicowane kryteria. Wzięto pod uwagę: koszty przelotu, hotelu i pobytu, jakość miejscowych restauracji, atrakcji związanych z kulturą i obiektów turystycznych, poza tym zwrócono uwagę na ofertę zakupową i komunikację w mieście.

Ostatecznie, Kraków z wynikiem 94 proc. okazał się zwycięzcą, wyprzedzając Sevillę (93 proc.) i Neapol (59 proc.). Co ciekawe brytyjscy czytelnicy ocenili krakowską kuchnię na 5 gwiazdek. Pod tym względem polskie miasto wyprzedziło nawet Paryż i Rzym.

 

Czytaj więcej na: wmeritum.pl

Dodaj komentarz