fbpx

Tak wygląda 70-latka, która od 28 lat nie je cukru

Australijka Carolyn Hartz ma 70 lat. Jednak wyglądem przypomina raczej 30-latkę. Nic dziwnego, że interesują się nią media.

„Kobietom po 50-tce wydaje się niemożliwe utrzymanie figury. Rozmawiam nawet z 40-latkami, które myślą, że nie są w stanie pozbyć się pociążowych brzuszków” – mówi pani Hartz i choć przyznaje, że po przekroczeniu granicy 40. roku życia, jest trudniej zachować zgrabną sylwetkę (spowolniony metabolizm, itd), to jest to możliwe. I ona jest na to najlepszym dowodem.

W czym tkwi jej tajemnica świetnego wyglądu w takim wieku? Carolyn od 28 lat nie je cukru. Całkowicie wyeliminowała go ze swojej diety i zastąpiła ksylitolem.

„Początki nie były łatwe, bo byłam uzależniona od cukru, ale wierzę, że jego wyeliminowanie z diety jest najważniejszym czynnikiem, dzięki któremu udało mi się zachować zdrowie i kondycję” – przyznaje w Daily Mail.

W wypiekach bez cukru Carolyn doszła do perfekcji. Wydała nawet książkę z przepisami na desery słodzone ksylitolem.

„Ważnym elementem mojej diety są świeże warzywa i owoce, nabiał i białko. Każdy posiłek zawiera białko, które pomaga i odczuć sytość i wyrównuje poziom cukru we krwi” – czytamy na Daily Mail.

Poza tym Carolyn zastąpiła zwykłą mąkę, mąką migdałową i kokosową. Regularnie ćwiczy, medytuje, spaceruje z psem, spędza dużo czasu z mężem i rodziną, sypia 8 godzin na dobę i (co bardzo ważne) jest optymistką.

Czytaj więcej na: ofeminin.pl

2 thoughts on “Tak wygląda 70-latka, która od 28 lat nie je cukru

 • 8 września 2018 at 16:06
  Permalink

  To nie jest kwestia cukru tylko genetyki.. moja mama też ma 70 a wygląda baaaardzo młodo… babcia zresztą też tak wyglądała… to jest genetyka i tyle… cukier oczywiście ma znaczenie, ale nie jest to sprawa priorytetowa:)

  Reply
 • 26 października 2023 at 16:29
  Permalink

  No to po ostatnich absurdalnie wysokich podwyżkach cen cukru, wszyscy mamy szanse tak wyglądać w wieku 70 lat.

  Reply

Dodaj komentarz