fbpx

Eksperci pomogą polskim uczniom dostać się na Harvard, Oxford i Cambridge

Podczas spotkania zorganizowanego w Katowiczach przez Elab on Tour uczniowie i ich rodzice dowiedzą się między innymi, jak aplikować na studia za granicą, jak przebiega nauka na uczelniach w innych krajach, czy o możliwościach otrzymania dofinansowania takiego kształcenia.

Eksperci z Elab Education Laboratory od niemal dziesięciu lat pomagają polskiej młodzieży dostać się na najlepsze uniwersytety na świecie.

— Nasze rozmowy z uczniami i uczennicami pokazują, że ich motywacja do studiowania za granicą związana jest z kilkoma czynnikami. Chodzi między innymi o atrakcyjne systemy nauczania oparte na zajęciach praktycznych, a także możliwość poznania specyfiki pracy w międzynarodowym środowisku, co jest wielkim atutem na rynku pracy. W trakcie spotkania nasi eksperci odpowiedzą na najważniejsze pytania dotyczące studiów za granicą — mówi Magda Quinto z Elab.

Jak dostać się na Harvard lub Oxford?

Podczas spotkania uczniowie dowiedzą się między innymi: jak wyglądają studia na Harvardzie, Oxfordzie, Cambridge czy Uniwersytecie Bocconi, jak przebiega proces aplikacji na najbardziej prestiżowe uczelnie w Europie i USA, jakie dokumenty przygotować i kiedy zacząć naukę do egzaminów, aby zdążyć ze wszystkim na czas, jak wyglądają kwestie finansowe związane ze studiami, czy zawsze trzeba zdać egzamin językowy IELTS.

Możliwości dofinansowania

Eksperci będą odpowiadać na pytania rodziców i uczniów, które pojawią się podczas spotkania. W wydarzeniu wezmą również udział przedstawiciele zagranicznych szkół wyższych. Będzie to okazja, by na żywo porozmawiać z nimi o możliwościach oferowanych przez uczelnie, stypendiach i możliwych dofinansowaniach.

Spotkanie zaplanowano na 16 marca w hotelu Novotel w Katowicach przy al. Roździeńskiego 16. Początek o godz. 18. Wstęp jest bezpłatny, ale uczestników obowiązuje rejestracja za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie: https://online.elabedu.eu/wydarzenie/elab-on-tour-katowice.

 

Dodaj komentarz