fbpx

Symboliczne znaczenie motyla królewskiego. „Siła, transformacja, ewolucja”

Zwierzęta łączą się z duchowością człowieka od zarania dziejów. Już w starożytnych kulturach zwierzęta były czczone i wierzono, że stanowią coś więcej niż pożywienie. Również dziś, często czujemy, że kiedy napotykamy jakieś zwierzę na swojej drodze, jest to znak od wszechświata i może mieć symboliczne znaczenie.

Zwierzęta duchowe są wszędzie wokół nas – to tylko od nas zależy, czy wierzymy w ich moc, czy nie, lub czy w ogóle je zauważamy.  Zwierzęta prowadzą nas, uczą nas i komunikują się z nami, jeśli jesteśmy wystarczająco otwarci, aby je „usłyszeć”.
Nauka tego, jak się zatrzymać i stać się świadomym każdego zwierzęcia, które przecina twoją ścieżkę, nie jest trudną rzeczą do zrobienia. Czy kiedykolwiek zauważyłeś, że są chwile w twoim życiu, kiedy ciągle zauważasz to samo zwierzę pojawiające się raz po raz? Albo kiedy widzisz specyficzną, rzadką rasę zwierzęcia?

Kosmiczne przesłania mogą być pobierane zewsząd, w tym z przypadkowych spotkań ze zwierzętami, które są uważane za symboliczne – mówi uzdrowicielka duchowa i tarocistka Cristina Panescu.

Łysy orzeł, kojot i wilk – wszystkie te zwierzęta mają znaczenie duchowe, ale dziś chcemy przedstawić znaczenie motyla królewskiego znanego ze swoich nakrapianych, jaskrawopomarańczowych skrzydeł z czarną obwódką.

Symbolika motyla monarchy
Motyl monarcha jest uważany za króla motyli i najpiękniejszego ze wszystkich motyli na świecie – mówi Panescu. –Reprezentuje siłę, wytrzymałość, duchowość, zaufanie, transformację i ewolucję.

Według World Wildlife Fund motyle królewskie są w stanie przemierzyć ponad 4 tyś. km z USA i Kanady, gdzie się rozmnażają, aż do lasów w środkowym Meksyku, gdzie hibernują, co czyni je najbardziej rozwiniętymi spośród wszystkich znanych gatunków tego rodzaju. Nic więc dziwnego, że dla wielu osób  motyle monarchy reprezentują duchową ewolucję i kosmiczne połączenie.

Motyle monarchy są światłem przewodnim, które kieruje Cię do Twojej najwyższej duchowej prawdy i wewnętrznego kompasu, który wszyscy posiadamy, a który nigdy nie przestaje pracować, aby wskazać nam właściwy kierunek – wyjaśnia. Motyle Króleweskie  nie tylko reprezentują światło i życie. Panescu mówi, że duchowo są one również silnie związane ze zmarłymi.

Podczas wędrówki motyle nieustannie przechodzą przez fazy życia i śmierci. Śmierć dla motyli monarchy jest równie ważna jak życie, ponieważ krótsze życie pozwala im zakończyć migrację, rozwiązując jednocześnie problemy nadmiernej populacji gatunku i różnorodności genetycznej. To prawie tak, jakby motyle monarchy wiedziały, że śmierci nie należy się obawiać, że jest ona po prostu kolejną istotną częścią podróży -wyjaśnia.

Znaczenie motyla monarchy
Panescu twierdzi, że motyle monarchy symbolizują siłę i piękno przemiany, biorąc pod uwagę ich ewolucję od gąsienic do motyli, ale przyznaje, że znaczenie widoku motyla monarchy zależy od tego, co dzieje się w naszym życiu w momencie jego zobaczenia.

Lądujący na tobie motyl to duchowy znak, który reprezentuje cię w okresie transformacji, wzrostu, duchowych poszukiwań oraz odkrywania wewnętrznej prawdy i mądrości – mówi, zaznaczając, że znaczenie to zależy od danej osoby. –To znak, że jesteś na właściwej ścieżce i zmierzasz we właściwym kierunku.  Może to być również znak bycia uważnym i wdzięcznym za to, co masz teraz w swoim życiu.

Zobaczenie motyla monarchy może oznaczać, że przechodzisz głęboką wewnętrzną zmianę, z której nawet nie zdajesz sobie sprawy.  W takim przypadku widok motyla może być inspiracją do tego, by być silnym i iść naprzód, by wyruszyć w drogę i przyjąć swoją prawdę.

-Jeśli zdarzy Ci się zobaczyć martwego motyla monarchy, nie obawiaj się. Oznacza to, że właśnie rozpoczynasz nowy etap w swojej podróży, co oznacza wejście w nową wibrację i wzrastanie z niej– zapewnia Panescu.

Wnioski
Bez względu na to, w jaki sposób pojawiają się dla Ciebie, regularne napotykanie motyli monarchy – czy to w snach, czy w prawdziwym życiu – jest czymś, na co warto zwrócić uwagę.

Symbolika motyli jest silna i znacząca. Ma moc prowadzenia i inspirowania nas przez życiowe wyzwania – mówi Panescu. –Wiele kultur traktuje tego pięknego owada latającego z głębokim szacunkiem i używa go jako symbolu wielu życiowych koncepcji. Dlatego dobrym pomysłem może być prowadzenie dziennika i dokumentowanie wydarzeń oraz tego, jak się czuliśmy podczas spotkania z tym fenomenalnym stworzeniem.

Żywy czy martwy, motyle monarchy to bardzo rzadkie zjawisko, które należy docenić i przeanalizować. Kiedy motyl wchodzi w twoje życie, uważa się, że jest to jeden z najbardziej symbolicznych znaków odnoszących się do transformacji i głębokich zmian. Być może przechodzisz przez różne cykle życia i dosłownie zmieniasz się od środka. Śmierć i odrodzenie są tutaj obecne – być może coś w twoim starym ja umiera, aby mogła się zaprezentować nowsza wersja ciebie. Motyle niosą również przesłanie „bycia światłem” i unoszenia się ponad ziemskie sprawy.

Motyle królewskie skrywają też pewną tajemnicę, o której przeczytasz TU.

TUTAJ zobaczysz też niezwykły film przedstawiający 500-milionową kolonię motyli w Meksyku. Nie zgadniesz, jak został nagrany…

 

Źródło: wellandgood.com

Tłumaczenie i opracowanie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno

 

One thought on “Symboliczne znaczenie motyla królewskiego. „Siła, transformacja, ewolucja”

Dodaj komentarz