fbpx

8 latek płynął, jechał, biegł, ciągnąc chorego brata na wózku

1

Przepłynął dwieście metrów ciągnąc za sobą ponton, przejechał na rowerze ze specjalną przyczepką ponad pięć kilometrów i przebiegł około półtora kilometra pchając wózek. 8-letni Noah pomógł swojemu 6-letniemu bratu, który od urodzenia cierpi na rzadkie i nieuleczalne schorzenie neurologiczne, ukończyć dziecięcy triathlon. O wyczynie 8-latka z Boise w stanie Idaho (USA) mówi dziś cały świat.

2

“Pewnego dnia przyszedł i powiedział mi, chcę to dla niego zrobić” – mówiła na mecie wyścigu Alissa, matka 8-letniego Noaha i 6-letniego Lucasa. “I tak od pomysłu startu w tych zawodach, przeszliśmy do jego realizacji. A następnego dnia rozpoczęliśmy treningi” – dodała.

3

Bracia są nierozłączni i mimo choroby Lucasa, razem aktywnie spędzają wolny czas – od spacerów i rowerowych wycieczek, po naukę jazdy na nartach. I wspólnego oglądania telewizji.

4

“Łączy ich specjalna więź. Widać błysk w oku Lucasa, za każdym razem, gdy Noah wchodzi do jego pokoju. Uśmiech sam pojawia się na twarzy, kiedy widzisz tę braterską miłość” – przyznał Brian, ojciec chłopców.

5

Lucas od urodzenia cierpi na bezzakrętowość, zwaną też gładkomózgowiem. To nieuleczalna i niestety, w większości przypadków, śmiertelna choroba.

 

Źródło: http://wiadomosci.wp.pl

Dodaj komentarz