fbpx

Złoty przycisk i owacja na stojąco. Sukces Polki w programie America’s Got Talent

Ta nastoletnia piosenkarka ma już na swoim koncie szereg sukcesów. Ale to, co wydarzyło się w programie America’s Got Talent (odpowiednik polskiego programu Mam Talent) dziewczyna zapamięta do końca życia. Z pewnością też wydarzenie to zadecyduje o tym, jak potoczy się jej dalsza kariera. Zobacz, czym Sara James zasłużyła na złoty przycisk.

Sara Egwu-James to urodzona 10 czerwca 2008 w Słubicach polska piosenkarka i kompozytorka popowa. Nastolatka została zwyciężczynią czwartej edycji programu The Voice Kids (2021). Reprezentowała także  Polskę w 19. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci (2021). Jej mama jest Polką, a tata Nigeryjczykiem, po którym Sara odziedziczyła talent muzyczny.

14 czerwca 2022 roku, 13-letnia Sara, która zaledwie 3 dni wcześniej świętowała swoje urodziny, wystąpiła w programie „America’s Got Talent”. Po raz pierwszy miała też okazję być w Stanach Zjednoczonych. Podczas eliminacji  wykonała cover utworu „Lovely” Billie Eilish i zachwyciła jurorów oraz publiczność swoim niesamowitym głosem. W konsekwencji otrzymała owację na stojąco, a Simon Cowell, przewodniczący składu sędziowskiego, podarował jej 'złoty przycisk’ gwarantujący występ w półfinale.

Zobacz cały występ Sary w programie AGT:

Sara James na przesłuchanie do „America’s Got Talent” przyleciała specjalnie z Polski. Zapytana o powód chęci uczestniczenia w konkursie odparła, że od lat ogląda nagrania z programu i  że nadszedł czas, aby sprawdzić, czy marzenia naprawdę spełniają się w Ameryce. Dodała też, że zdecydowała się zaśpiewać utwór „Lovely” Billie Eilish ze względu na bardzo głębokie emocje towarzyszące tej piosence.

Zanim Sara rozpoczęła występ, Simon  zdradził, że ma co do niej „dobre przeczucia”. I jak się okazało, nie mylił się, bo James porwała tłum swoim genialnym  głosem. Po zakończeniu utworu Cowell  powiedział, że wprawdzie nie był to występ idealny, ale dostrzegł w nastolatce ten „charakterystyczny blask gwiazdy„. Dodał też, że chciałby, aby Sara na zawsze zapamiętała swoją pierwszą podróż do Ameryki, po czym wcisnął  złoty guzik.

Wcisnąłem Golden Buzzer dla Sary, ponieważ moim zdaniem ona już jest  gwiazdą – powiedział Cowell po zakończeniu programu. –Przemierzyła pół świata, żeby wziąć udział w przesłuchaniach do AGT  i żeby sprawdzić, czy marzenia się spełniają’. To naprawdę do mnie przemówiło, bo 20 lat temu kiedy tu przyjechałem, też miałem takie refleksje, tylko nie miałem jej talentu!

A co po samym występie powiedziała Sara?

Szczerze mówiąc, brak mi słów. Kiedy o tym myślę, to dosłownie się trzęsę… Jestem niesamowicie szczęśliwa. Wydarzyło się coś, o czym od dawna marzyłam. Simon sprawił, że cała ta podróż do USA okazała się wspaniała, a Ameryka jest naprawdę piękna. Jestem zakochana w tym kraju i chciałabym tu zamieszkać. To niesamowita chwila i kiedy o niej myślę, chce mi się płakać.

Zobacz drogę Sary do wielkiego sukcesu:

 

 

Źródło: AGT, zonadeprensard.com

Opracowanie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno

Dodaj komentarz