fbpx

Ustanowił rekord świata, pchając wózek z pięcioraczkami

Chad i Amy Kempel są rodzicami siedmiorga dzieci, w tym pięcioraczków. Chad jest zapalonym sportowcem i ciągle zgłasza się do kolejnych zawodów biegowych. Ambitny ojciec chce dać z siebie wszystko, pchając jednocześnie wózek z pięcioraczkami!

Rodzina z Eagle w stanie Idaho stała się znana po uczestnictwie w programi “Good Morning America”. 20 marca Chad Kempel zdołał przebiec półmaraton odbywający się w trakcie Oakland Running Festival w Kalifornii w zaledwie 2 godziny, 19 minut i 54 sekundy, ustanawiając tym samym nietypowy rekord świata.

Ustanowił rekord Guinessa, pchając przed sobą wózek z pięcioraczkami

Sukces w Oakland nie był pierwszym, który ma na koncie Chad Kempel. Już w 2019 roku ojcu siedmiorga dzieci udało się dwukrotnie pobić rekord Guinessa. Istnieje jednak pewien szczegół, odróżniający go od innych zawodników. Kempel biegł, pchając przed sobą wózek z pięcioma najmłodszymi pociechami.

Chad Kempel przyznał, że początkowo nie zdawał sobie sprawy z poziomu trudności wyzwania, które sobie postawił. Zarówno przygotowania, jak i same zawody, przyniosły wszystkim członkom rodziny – a zwłaszcza pchanym w wózku maluchom – mnóstwo radości.

Kiedy Chad Kempel po raz pierwszy pobiegł ze swoimi najmłodszymi pociechami, miały one zaledwie rok. Lincoln, Noelle, Grayson, Preston i Gabriella skończyły już jednak cztery lata. Zgodnie z szacunkami ojca, razem ważą teraz około 78 kilogramów.

Chad Kempel może liczyć na wsparcie nie tylko ze strony wspomnianych maluchów, lecz także żony oraz starszych dzieci. 7-letnia Savannah i 5-letnia Avery czekały na tatę i rodzeństwo na mecie. Amy Kempel, ich mama, jechała natomiast obok męża na rowerze.

– W ciągu całego dorosłego życia bieg był dla mnie “antydepresantem”. Zawsze biegałem po to, aby móc uciec od rzeczywistości, cieszyć się spędzaniem czasu na świeżym powietrzu – tłumaczył Chad Kempel w programie “Good Morning America”.

Po latach ciężkiej pracy w roli sportowca i ojca jest rekordzistą świata w biegu długodystansowym z pięcioraczkami.

 

 

One thought on “Ustanowił rekord świata, pchając wózek z pięcioraczkami

Dodaj komentarz