fbpx

Mała bransoletka, która na wodzie może uratować życie

Na jednym z serwisów crowdfundingowych trwa zbiórka pieniędzy na rozwój i produkcję seryjną osobistej pneumatycznej „tratwy” ratunkowej, która mieści się w bransolecie trochę większej od zegarka sportowego. Według pomysłodawców rozwiązanie to ma być idealne dla wędkarzy, surferów i innych miłośników spędzania wolnego czasu nad wodą, którzy jednak nie chcą lub nie mogą nosić kamizelek ratunkowych.

2

Kingii ma być tanie, niezawodne i proste. Kiedy wsiadamy do samochodu zapinamy pas, kiedy wsiadamy na motocykl zakładamy kask, kiedy idziemy nad wodę powinniśmy założyć Kingii. W przypadku nieplanowanej kąpieli wystarczy pociągnąć za dźwignię na urządzeniu i w ciągu kilku sekund mały pływak zostanie napełniony dwutlenkiem węgla z umieszczonego w bransolecie naboju. Napompowana bojka nie tylko wyciąga ofiarę na powierzchnię, ale może również służyć jako pomoc w utrzymaniu się na wodzie, a jaskrawy kolor jest widoczny z daleka.

3

Po użyciu wystarczy otworzyć zawór, aby wypuścić gaz z bojki, zwinąć woreczek do pojemnika i wymienić nabój gazowy na nowy.

Miejmy nadzieję, że to urządzenie szybko wejdzie na rynek i zdobędzie jak największą popularność.

4

 

7

 

8

 

9

 

10

{youtube}douxGAsnGfg{/youtube}

Źródło: indiegogo.com

Dodaj komentarz