fbpx

Najwyższy budynek w Unii Europejskiej otwarty w Warszawie. Zobaczcie video z Varso Tower

Kilka dni temu firma HB Reavis ogłosiła koniec budowy wieżowca w centrum Warszawy. Varso Tower to obecnie najwyższy budynek w całej Unii Europejskiej!

Prace nad wieżowcem rozpoczęły się w 2016 roku – wtedy to słowackie przedsiębiorstwo budowlane uzyskało zgodę na budowę. Projektem architektonicznym zajęło się Foster + Partners.

Aby zobaczyć ukończone Varso Tower, musimy udać się na warszawską Wolę na ulicę Chmielną 69/73. Ten niesamowity wieżowiec ma aż 310 metrów wysokości i 54 kondygnacje. To plasuje go na pierwszym miejscu w rankingu najwyższych budynków w Unii Europejskiej.

Jak podaje deweloper, na jednym z tarasów, który znajduje się 206 metrów nad ziemią, w zeszłym roku zasadzono 16 drzew, tworząc jednocześnie najwyżej położony ogród w Warszawie. Dla gości przygotowano restaurację oraz bar na szczycie, przychodnię i klub fitness, jest w nim też hotel, pasaż handlowy, którym przejdziemy do dwóch pozostałych budynków Varso Place (Varso 1 i 2), miejsce spotkań i… taras widokowy położony na wysokości 230 metrów, czyli dwukrotnie wyżej niż punkt obserwacyjny w Pałacu Kultury i Nauki. Jego otwarcie będzie miało miejsce w 2023 roku, natomiast już teraz możemy odbyć wirtualny spacer po pomieszczeniu.

W 2021 roku natomiast na szczyt wieżowca wciągnięto ostatnie elementy wieńczące budynek. W lutym zamontowano iglicę, która sprawiła, że wysokość drapacza chmur z 230 metrów (do dachu) zwiększyła się do ostatecznych 310 metrów.

Źródło: geekweek.interia.pl

Dodaj komentarz