fbpx

Kot Larry na posterunku. Przegonił z Downing Street dwa razy większego od siebie lisa

Kot Larry piastuje stanowisko “głównego myszołapa” szefa brytyjskiego rządu, przy Downing Street 10 w Londynie. Kamery zarejestrowały niedawno, jak dzielny futrzak przegonił sprzed budynku lisa, który był dwa razy większy od niego. Nagranie błyskawicznie rozeszło się w sieci, a w komentarzach pojawiły się głosy, że kot zasłużył na awans.

Kot Larry został wzięty ze schroniska i mianowany głównym myszołapem w rezydencji brytyjskiej premier Liz Truss. Zwierzak na najnowszym nagraniu potwierdził, że w pełni poważnie podchodzi do swoich obowiązków. W poniedziałkową nocą najpierw zmusił prawie dwa razy większego od siebie lisa do wycofania się w zarośla obok chodnika, a gdy list wrócił — rzucił się za nim w pościg. Lis skrył się za latarnią, a ostatecznie uciekł z Downing Street.

“Ktoś pod tym adresem jest gotowy do pracy” – napisano na profilu poświęconym Larry’emu na Twitterze, które obserwuje ponad 690 tys. osób.

 

Wideo spotkało się z reakcjami tysięcy komentatorów, wśród których nie brakuje głosów, że Larry zasłużył na awans.

“Niemal można usłyszeć intymny głos Davida Attenborough, kiedy na lisie jeży się sierść i pokornie wycofuje się przed pewnym siebie Larrym” – skomentował “Guardian”.

Lisy w Londynie

Chociaż widok dzikiego zwierzęcia w centrum stolicy może dziwić, widok lisa nie jest dla londyńczyków czymś wyjątkowym. Jak odnotował “Evening Standard” lisy żyją w Londynie od końca pierwszej wojny światowej, a w ciągu ostatnich trzech dekad ich liczba “gwałtownie wzrosła”. Odpowiadać ma za to ekspansja miasta, która “oferuje” lisom bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie w postaci resztek jedzenia. London Wildlife Trust szacuje, że w mieście żyje 10 tys. tych zwierząt.

Dodaj komentarz