fbpx

Pokonała 57 tys. rówieśników z całego świata. 17-letnia Polka dostała się na Harvard

17-letnia Natalia Siwek z Poznania może świętować wielki sukces. Polka dostała się na jedną z najbardziej prestiżowych uczelni na świecie — Uniwersytet Harvarda.

Harvard to amerykańska uczelnia z siedzibą w Cambridge, Massachusetts, założona w 1636 roku. Znana na całym świecie, uchodzi za jedną z najstarszych i najbardziej prestiżowych szkół. Zaliczana jest do Ivy League, czyli grupy ośmiu czołowych uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych, które uznawane są za najbardziej elitarną i wymagającą sieć uczelni w kraju.

17-letnia Polka będzie się kształcić na Harvardzie

O studiach na Harvardzie marzy co roku tysiące uczniów z całego świata. W tegorocznej rekrutacji wzięło udział ponad 57 tysięcy osób, w tym 17-letnia Polka Natalia Siwek z Poznania. To właśnie ona zasiądzie w jesiennej sesji w ławkach prestiżowego Harvard University. Młoda poznanianka przyznała, że wiadomość o jej przyjęciu na uniwersytet bardzo ją zaskoczyła.

Organizacja Our Future Foundation ogłosiła na swoim profilu w mediach społecznościowych, że Natalia Siwek, 17-letnia uczennica z Poznania, dostała się na uniwersytet Harvarda. Ta wiadomość w krótkim czasie obiegła media i stała się powodem do dumy dla całej Polski.

– Otrzymaliśmy wczoraj fantastyczną wiadomość. Natalia Siwek, laureatka tegorocznej edycji Programu Mentoringowego dostała się na Harvard University i dołączy do grona mentorów Fundacji – czytamy.

Natalia Siwek to uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu. Mimo młodego wieku, osiągnęła już wiele, czego zazdrościć może niejeden rówieśnik. W swoim dorobku ma wiele nagród i wyróżnień, między innymi była laureatką i finalistką ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych oraz dwukrotnie uczestniczyła w Licealnych Mistrzostwach Świata Debat.

Dodatkowo, Natalia Siwek zaangażowana jest w liczne projekty społeczne i charytatywne, m.in. prowadzi akcję pomocy dla dzieci z niepełnosprawnościami. Jej wszechstronne zainteresowania i zaangażowanie w różne działania przyciągnęły uwagę rekruterów z Harvardu, którzy docenili jej wyjątkowe umiejętności i pasję do nauki.

Natalia Siwek była również jedną z organizatorek konferencji TEDx i prowadziła obrady ONZ dla licealistów. Reprezentowała Polskę z dumą na corocznym panelu dyskusyjnym dla uczniów szkół średnich, czyli World Schools Debating Championships.

– Lista osiągnięć Natalii jest imponująca – została ona laureatką lub finalistką 6 ogólnopolskich olimpiad, dostała się dwukrotnie do reprezentacji na Licealne Mistrzostwa Świata oraz organizowała własne projekty, takie jak TEDx czy symulacje sądowe dla licealistów – zaznacza OFF.

Masz rację, przepraszam za nieprecyzyjne sformułowanie. Poprawiony tekst: Warto wspomnieć, że Natalia przeszła również rekrutację na NYU Abu Dhabi i Minerva University. Ponadto miała zapewnione miejsce na Uniwersytecie Warszawskim za triumf w olimpiadzie przedmiotowej. – Poza Harvardem Natalia została także przyjęta na NYU Abu Dhabi i Minerva University. Cieszymy się, że wspierając ją mogliśmy dołożyć cegiełkę do tego sukcesu! – dodaję przedstawiciel fundacji.

Jak na wiadomość o rozpoczęcie studiów na Harvardzie zareagowała sama zainteresowana?

– Poszłam spać około 22, a wyniki miały być ogłoszone o pierwszej w nocy. Obudziłam się o tej godzinie i była to ogromna niespodzianka. Absolutnie nie spodziewałam się, że dostanę się do Stanów, a na Harvard tym bardziej. Zaskoczenie było tak duże, że musiałam przeczytać maila z wynikami kilkukrotnie, aby zrozumieć, że wytłuszczone „Congratulations” na początku faktycznie było skierowane do mnie – przyznała 17-latka w rozmowie z makeway.pl.

Dodaj komentarz