fbpx

Plakacista ze Szczecina z kolejną międzynarodową nagrodą

Dr Piotr Depta-Kleśta, pracujący w Szczecinie jako projektant graficzny, ilustrator oraz wykładowca akademicki na Wydziale Grafiki Akademii Sztuki w Szczecinie, gdzie pełni funkcję kierownika Pracowni Projektowania Plakatu i Ilustracji, odniósł sukces na arenie międzynarodowej. Otrzymał srebrny medal za swój plakat “Lustro” w kategorii Plakat Społeczny podczas prestiżowego Międzynarodowego Biennale Plakatu w Boliwii – Bienal del Cartel Bolivia BICeBé.

Bienal del Cartel Bolivia BICeBé, uznawane za jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie designu plakatu, w tym roku przyciągnęło ogromne zainteresowanie. Zgłoszono 12 500 prac z 90 różnych krajów. Na główną wystawę, która odbywa się w Santa Cruz de la Sierra oraz w La Paz, zakwalifikowano 541 prac.

Dr Depta-Kleśta, wyróżniający się w dziedzinie projektowania graficznego, szczególnie w plakacie i ilustracji, ma na swoim koncie ponad 80 nagród i wyróżnień zarówno w konkursach międzynarodowych, jak i ogólnopolskich. Brał udział w ponad 250 wystawach zbiorowych oraz niemal 30 wystawach indywidualnych. Wraz z żoną tworzy również duet projektowy Poster & sons.

Poniżej kilka prac artysty:

Dodaj komentarz