fbpx

Podczas liczenia owiec na pustyni Utah odkryto tajemniczy monolit

Na południowym obszarze stanu Utah, podczas liczenia owiec kanadyjskich, odkryto tajemniczy obiekt – trzymetrowy, srebrny monolit. Na chwilę obecną nie wiadomo, skąd się tam wziął i w jakim celu został stworzony.

Jak podaje BBC News, w niezamieszkanej części amerykańskiego stanu Utah odkryto tajemniczy obiekt. Miłośnicy UFO niemal od razu powiązali go z ingerencją obcej cywilizacji.

Liczący trzy metry metalowy monolit zauważył pilot helikoptera, Bret Hutchings. Mężczyzna odbywał lot na zlecenie Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego w Utah, który miał pomóc urzędnikom zajmującym się ochroną przyrody w liczeniu owiec kanadyjskich na południu stanu.

Srebrna konstrukcja o gładkich brzegach jest osadzona w ziemi. Została wykonana z metalu, a jej połysk kontrastuje z otaczającymi ją czerwonymi skałami – informuje TheGuardian.

  • To chyba najdziwniejsza rzecz, na jaką się natknąłem przez wszystkie lata latania. Żartowaliśmy sobie, że jak któryś z nas zniknie, to reszta ma wiać. Widać było, że ktoś go tam wbudował, a nie po prostu zrzucił. Zastanawialiśmy się, czy to może NASA coś tam wetknęło, ja wiem, żeby odbijać sygnał z satelit? – powiedział pilot helikoptera Bret Hutchings w wywiadzie dla lokalnego kanału informacyjnego KSLTV.

https://twitter.com/DavidClinchNews/status/1331034536025739264?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1331034536025739264%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.antyradio.pl%2FNews%2FTajemniczy-monolit-na-pustyni-Utah-Czy-jest-to-dowod-na-istnienie-kosmitow-44950

Pracownicy grupy powietrznej Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego Utah natychmiast po zauważeniu niesamowitego obiektu postanowili wylądować i zbadać sprawę. Bliższe badanie ujawniło jedynie metalowy prostokąt o wysokości ponad 3 metrów. Obiekt ten może się kojarzyć z motywem z klasycznego filmu science-ficiton 2001: Odyseja Kosmiczna.

  • Zakładam, że to jakiś nowofalowy artysta, albo ktoś, kto był wielkim fanem 2001: A Space Odyssey – powiedział Hutchings.

Departament Bezpieczeństwa Publicznego utrzymuje lokalizację obiektu w tajemnicy.

Dodaj komentarz