fbpx

Wim Hof “Iceman” człowiek, który naukowo udowodnił, że posiadamy całkowitą kontrolę nad swoim umysłem i ciałem

“Jego specyficzny styl bycia i niezwykłe umiejętności wzbudziły zainteresowanie mediów. Wkrótce zaczął bić pierwsze rekordy Guinnessa. Ma ich na koncie 21. Niektóre z nich:

Najdłuższa kąpiel w lodzie – kontakt z lodem na całej długości ciała od szyi w dół, Hof ma na sobie jedynie slipy. Rekord ten bił wielokrotnie, głównie podczas pokazów swoich możliwości podczas rozmaitych telewizyjnych show, m.in. w 2008, 2010 czy dwukrotnie w 2011 roku. Obecny rekord to 1 godzina 52 minuty i 42 sekundy. Podczas jednego z takich wyczynów zgodził się połknąć mały termometr, który po godzinie i 44 minutach jego obecności w lodzie odnotował spadek temperatury z 37,7 °C do 37,4 °C. Badanie to odbyło się pod okiem Dr Marii Hopman z Uniwersytetu Radbout w Nijmegen

W lutym 2009 Hof wspiął się w przeciągu dwóch dni na szczyt Kilimandżaro, ubrany jedynie w szorty.

Tego samego roku ukończył maraton mający miejsce za kołem podbiegunowym w Finlandii. Ówcześnie panujące temperatury sięgały −20 °C. Ubrany tylko w szorty Hof ukończył bieg z czasem 5 godzin i 25 minut. Wyczyn ten został sfilmowany przez Firecrackerfilms.

Zorganizował największe wyścigi bosonogich biegaczy na lodzie – 361 uczestników.

W 2007 roku podjął nieudaną próbę zdobycia Mount Everestu, mając na sobie, tak samo, jak w przypadku zdobywania Kilimandżaro, jedynie szorty. Wspinaczkę zakończył na wysokości 7400 m n.p.m. z powodu kontuzji stopy. W tym samym roku przeszedł serię badań, które miały udowodnić, że Holender posiada kontrolę nad własnym nerwem błędnym.
     Wim Hof, poszukiwacz przygód, jest znany jako “ICEMAN” ze względu na swoją zdolność wytrzymywania ekstremalnie niskich temperatur przez kontrole temperatury własnego ciała dzięki technikom oddychania. Wim Hof udowadnia, że jego metoda oddychania może pomóc w złagodzeniu objawów stwardnienia rozsianego, artretyzmu, cukrzycy, depresji klinicznej, lęków, PTSD, zaburzeń afektywnych dwubiegunowych, raka itp. ICEMAN, uczy co raz to więcej osób i przekazuję sekrety swojej metody oddychania i kontroli nad ciałem, do jak największej liczby odbiorców w skali całego świata.  Wspaniała postać, warta dalszego poznania, do czego osobiście zachęcam.

Metoda oddechowa Wima Hoffa:

źródło : Wikipedia oraz kanał: https://www.youtube.com/channel/UC9vzzganwOvrxWuoEia96wg

Dodaj komentarz