fbpx

Łoś w szpitalnym hallu. Takie rzeczy tylko na Alasce!

Alaska słynie z dzikiej i niezmierzonej przyrody. Na jej obszarze żyją liczne gatunki zwierząt, które są nieodłączną częścią krajobrazu. Pracownicy i pacjenci pewnego szpitala przekonali się, że zwierzęta mogą stać się także częścią przestrzeni publicznych. 

Historia miała miejsce  w centrum nowotworowym Providence Alaska Health Park w Anchorage. Pewien łoś postanowił wejść do budynku szpitalnego, mając najprawdopodobniej ochotę na przekąskę z liści roślin w hallu budynku.

Zwierzę bez problemu przedostało się do wnętrza budynku przez drzwi aktywowane ruchem i wkrótce personel ochrony musiał przez interkom ostrzec gości, pacjentów i personel, że na terenie szpitala znajduje się łoś!

łoś

Komunikat natychmiast przyciągnął  ciekawskich, którzy chcieli  zobaczyć łosia w tak nietypowych okolicznościach. Ochronie udało się powstrzymać zwierzę i skierować je w stronę drzwi do wyjścia, zanim zdążyło ono uszkodzić cokolwiek poza roślinami. W przeszłości do budynku szpitala próbowały wchodzić także  niedźwiedzie.

Centrum Zdrowia Providence miał dziś wyjątkowo wyjątkowego gościa, ponieważ łoś postanowił wejść do środka i ocenić rośliny w naszym lobby – napisał szpital na Facebooku.

Myślę, że ostatecznie miał dość tych wszystkich obserwujących i patrzących jak je 😉 – powiedział Randy Hughes, dyrektor ochrony szpitala.

 

Źródło: Good News Network

Opracowanie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno

Dodaj komentarz