fbpx

Dziś obchodzimy Dzień Doceniania Męża

Dzień Doceniania Męża obchodzony jest w trzecią sobotę kwietnia i stanowi odpowiednik Dnia Doceniania Żony, który przypada we wrześniu.

Kalendarz traktuje kobiety i mężczyzn równo, gdyż zarówno mąż, jak i żona mają swój własny dzień, w którym powinni być szczególnie doceniani. Warto jednak pamiętać, że w zdrowym małżeństwie docenianie siebie nawzajem powinno być praktykowane niezależnie od dnia czy okazji.

W kwestii doceniania się w małżeństwie, nie ma ustalonej kolejności, kto kogo doceni pierwszy. Istotą jest wzajemne okazywanie szacunku, miłości i wdzięczności.

W przypadku obchodzenia tych świąt można rzeczywiście potraktować to jako rodzaj zabawy małżeńskiej, gdzie jeden małżonek stara się docenić drugiego, a potem drugi odpowiada równie serdecznie. Ważne jest jednak, aby nie rywalizować ze sobą, ale skupić się na wspólnym szczęściu i dążeniu do korzystnej sytuacji dla obu stron („win-win situation”).

W małżeństwie nie zawsze musi być „na zasadzie zasady” – jeśli jeden z małżonków zapomni o tym święcie, drugi może wykazać się wyrozumiałością i zamiast oczekiwać rewanżu, okazać miłość i zrozumienie. Wspólna szczęśliwa współpraca oparta na miłości, szacunku i zrozumieniu jest kluczowa dla udanego małżeństwa.

To wspaniały pomysł!

Świętowanie razem może być doskonałym sposobem na umocnienie więzi między małżonkami. Wybór wspólnej daty między kwietniem a wrześniem, na przykład w czasie wakacji, może być świetnym pomysłem na docenienie swojej drugiej połówki. Krótka podróż wakacyjna czy wspólnie spędzony weekend pozwolą na zacieśnienie relacji oraz stworzenie wspomnień, które zostaną z małżonkami na długie lata.

Taki sposób świętowania pozwoli uniknąć rywalizacji między małżonkami i skupić się na wzajemnym docenianiu, miłości i wsparciu. Wspólne świętowanie może również przyczynić się do lepszego zrozumienia potrzeb, oczekiwań i marzeń swojej drugiej połówki.

Dodaj komentarz