fbpx

Kundel uratował 70-latka zagubionego w lesie

Odnaleziono mężczyznę w wieku 70 lat z miejscowości Kotlina w województwie wielkopolskim, który spędził poza domem wiele godzin. Jak sugerują zarówno medycy i policja, życie seniora uratował jego kundelek, Skierka. Starszego, przymarzniętego człowieka odnaleziono w lesie, gdzie pies był przytulony do niego.

70-letni mieszkaniec Kotlina wszedł na niedzielny spacer z psem i nie powrócił do domu. Rodzina seniora powiadomiła Jarocińską policję. Mieszkańców Kotlina poproszono o pomoc w rozpowszechnianiu informacji o zaginionym mężczyźnie.

W działania poszukiwawcze zaangażowali się ratownicy z Wielkopolskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Gostynia i Ostrowa Wielkopolskiego, strażacy oraz lokalni mieszkańcy. Mężczyznę odnaleziono w poniedziałkowy wieczór w lesie na terenie dawnego zakładu cegielniczego w Kotlinie. “Był zdezorientowany i w stanie hipotermii. Przebywał poza domem przez 38 godzin” – poinformowała policja.

Kiedy lekarz i ratownicy medyczni dotarli na miejsce, zdecydowali, że konieczne jest natychmiastowe przewiezienie starszego mężczyzny do szpitala. “Kiedy próbowali do niego podejść, aby udzielić niezbędnej pomocy, pies, który siedział na kolanach seniora, zaczął na nich warczeć, broniąc dostępu do swojego właściciela” – relacjonowała Agnieszka Zaworska.

Ostatecznie, lekarzom i ratownikom udało się zabrać seniora do szpitala. Według funkcjonariuszy policji i ratowników medycznych, to pies uratował swojego właściciela przed śmiercią, ogrzewając go swoim ciałem.

Dodaj komentarz