fbpx

Ta roślina działa jak oczyszczacz powietrza. Warto mieć ją w domu

Sansewieria, znana również jako wężownica czy “języki teściowej”, jest prostą i odporną rośliną pokojową. Z pewnością osoby początkujące w uprawie roślin będą zadowolone. Doskonale sprawdzi się w sypialni, a wszystko dzięki jednej, niezwykłej umiejętności.
Sansewieria doskonała dla osób zaczynających swoją przygodę z roślinami

Sansewieria charakteryzuje się unikalnym wyglądem, a jej dekoracyjne liście przypominające skórę węża sprawiają, że często nazywana jest wężownicą. Jej liście są twarde, pionowe i pokryte charakterystycznymi pręgami lub plamami w różnych odcieniach zieleni.

Na rynku dostępne są różne odmiany “języków teściowej”. Dzięki swojemu niepowtarzalnemu wyglądowi, sansewieria może stanowić atrakcyjny element dekoracji wnętrza. Jest idealna dla osób początkujących w uprawie roślin, ponieważ nawet te osoby, które do tej pory nie miały szczęścia do roślin, z łatwością o nią zadbają.

Sansewieria toleruje zarówno jasne, nasłonecznione miejsca, jak i te słabiej oświetlone. Wężownica ma niewielkie wymagania dotyczące podlewania i jest odporna na okresy suszy. Nie jest również podatna na wiele szkodników i chorób. Ta wszechstronna roślina doskonale sprawdzi się jako dekoracja w sypialni, zwłaszcza że jest doskonałym oczyszczaczem powietrza.

Dlaczego warto postawić sansewierie w sypialni?

Sansewieria ma zdolność oczyszczania powietrza z niektórych szkodliwych substancji. Jest znana z absorbowania toksyn, które mogą występować wewnątrz pomieszczeń z powodu obecności różnych materiałów i substancji chemicznych. Dlatego, posiadanie sansewierii w domu może przyczynić się do poprawy jakości powietrza.

Co ciekawe, NASA również informowała o pozytywnym wpływie wężownicy. Według NASA, “języki teściowej” są jedną z roślin, które najlepiej radzą sobie z produkcją tlenu i skutecznie oczyszczają powietrze.

Sansewieria może mieć pozytywny wpływ na jakość naszego snu. Dzięki swoim właściwościom powietrze w sypialni stanie się czystsze i bardziej wilgotne. Wężownicę w sypialni powinny postawić osoby cierpiące na alergie oraz te, które mają problemy z bezsennością.

Dodaj komentarz