fbpx

Naukowcy odkryli że delfiny zakładają “boysbandy”, aby kusić samice swoimi występami

Delfiny to piękne i inteligentne stworzenia, które ciągle nas zaskakują. Niedawno udało się odkryć, że zwierzęta te łączą się w grupy, aby wspólnie “śpiewać i tańczyć” dla potencjalnych partnerek. Jak ustalili naukowcy, wspólne “występy” delfinów ma znacznie zwiększa powodzenie u samic. Takie grupy mogą przetrwać przez długie lata.

Jak podaje The Guardian, wśród badaczy panowała powszechna opinia, że człowiek jest jedynym stworzeniem, które potrafi synchronizować swoje ruchy z wydawanymi dźwiękami, czyli śpiewać i tańczyć jednocześnie. Wiele zwierząt przejawia umiejętność obu tych czynności, jednak wykonuje je oddzielnie. Naukowcy z Uniwersytetu Bristolskiego oraz Uniwersytetu Australii Zachodniej udowodnili, że jednak nie jesteśmy odosobnieni.

Badaczom udało się zaobserwować delfiny, które również  synchronizują swoje “artystyczne” umiejętności.Wnioski te są wynikiem obserwacji grupy tych ssaków występujących w Zatoce Rekina w zachodniej Australii. Udało się zaobserwować aż 172 przypadki jednoczesnego poruszania się i wydawania dźwięków przez delfiny.

Co ciekawe, samce delfinów łączą się w grupy, w których wspólnie prezentują swój taniec i śpiew przed przedstawicielkami płci przeciwnej. Przyciągają w ten sposób ich uwagę, co można porównać do działalności niejednego boysbandu, którego docelową grupą odbiorców od zawsze były przecież zakochane w muzykach fanki.

Jak czytamy w artykule opublikowanym w “Proceedings of the Royal Society B”, delfiny mają znaczną przewagę nad ludzkimi zespołami muzycznymi. Ssaki łączą się w grupy na długie dekady.

Jak mówi raport: “Sojusze zawierane przez delfiny mogą trwać przez dziesięciolecia i mają kluczowe znaczenie dla sukcesu reprodukcyjnego każdego samca.”

Źródło: royalsocietypublishing.org

Dodaj komentarz