fbpx

Rita Wilson, Żona Toma Hanksa, wygrała walkę z rakiem piersi!

Urodzona w 1956 roku Rita Wilson to utalentowana aktorka, producentka filmowa, a także piosenkarka. Jej zasoby twórcze obejmują nie tylko film, ale również muzykę i Broadway. Zdobyła popularność jako aktorka w takich filmach jak „Śpiący w Seattle”, „Jednak miłość” i „Teraz albo nigdy”. Jako producentka filmowa wykazała się w produkcjach „Moje Wielkie Greckie Wesele” i „Mamma Mia!”, które okazały się wielkimi hitami. Artystka, która prywatnie jest żoną Toma Hanksa, wygrała niedawno walkę z chorobą.
Rita Wilson i Tom Hanks – jak się poznali?

Rita Wilson spotkała Toma Hanksa na planie sitcomu „Bosom Buddies”, który był emitowany w latach 1980-1982. Właśnie wtedy rozpoczęła się ich znajomość. Parę połączyła ponownie praca na planie komedii „Volunteers” w 1985 roku. W filmie, Hanks i Wilson grali Lawrence’a Bourne’a III i Beth Wexler — dwójkę wolontariuszy Korpusu Pokoju, którzy zakochują się w sobie podczas pełnej przygód misji w Tajlandii. Fikcja przeniosła się na rzeczywistość, kiedy Hanks i Wilson faktycznie zakochali się w sobie.

Ich związek szybko nabrał tempa, przekształcając się w narzeczeństwo, a potem małżeństwo. Co warto podkreślić, Tom Hanks przeszedł na prawosławie specjalnie dla swojej przyszłej żony. Para wzięła ślub w 1988 roku i są razem do dzisiaj. Są rodzicami dwóch synów: Chestera Marlona „Cheta” Hanksa (urodzony w 1990 roku) i Trumana Theaodore Hanks (urodzony w 1995 roku).

Ich synowie również postanowili podążyć śladami swoich słynnych rodziców i związać swoją karierę z przemysłem filmowym.

Chester „Chet” Hanks, najstarszy syn pary, zadebiutował w 2007 roku, występując w małej roli w filmie „Bratz: The Movie”. Od tego czasu pojawił się w kilku produkcjach, w tym „Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki” oraz serialach telewizyjnych takich jak „Shameless” i „Curb Your Enthusiasm”.

Truman Hanks, młodszy syn Wilson i Hanksa, wybrał nieco inny kierunek w branży filmowej. Studiował matematykę i filozofię na Uniwersytecie Stanforda, a następnie zdecydował się na karierę za kulisami, zajmując się produkcją filmową. Jednym z jego najważniejszych projektów był udział w produkcji filmu „The Cloverfield Paradox”.

Rita Wilson wygrała z rakiem piersi

W 2015 roku Rita Wilson stanęła w obliczu osobistej walki — zdiagnozowano u niej raka piersi. Zdecydowała się na przerwę w karierze, aby skupić się na leczeniu, co obejmowało podwójną mastektomię i rekonstrukcję piersi. Po operacjach Wilson stała się aktywną rzeczniczką edukacji na temat raka piersi, zachęcając kobiety do regularnego badania piersi i udzielając się w wielu inicjatywach społecznych na rzecz walki z tą chorobą.

Teraz, w wieku 67 lat, Wilson jest dowodem na to, że wiek nie ogranicza zdolności do aktywności, ani pasji do tworzenia. Po udanej walce z rakiem jest pełna sił i zdrowia, a jej kariera filmowa nie zwalnia tempa. Najnowszym dowodem na to jest sukces jej filmu „Mężczyzna imieniem Otto”, który cieszy się dużą popularnością.

Dodaj komentarz