fbpx

Pokonał rowerem 4000 km by wesprzeć szczytny cel

Marek Szweda, znany złotowski ultramaratończyk, postanowił dać się poznać z zupełnie innej strony. Tym razem nie jako biegacz, ale jako pasjonat rowerowy, który nie boi się żadnych wyzwań. 11.07.2023 r. wyruszył w podróż rowerową dookoła Polski, mając na celu promocję Centrum Frame Running. Planował, że całą trasę, liczącą aż 4000 km, pokona w 40 dni.

Jednak Marek nie przestaje zaskakiwać. Dziś, po zaledwie 32 dniach, wrócił triumfalnie, pokonując wyznaczoną trasę w czasie krótszym niż zakładał. Swoją podróż zakończył o godzinie 16:00 w ośrodku Zabajka 2, gdzie na metę czekali na niego licznie zgromadzeni przyjaciele, pracownicy ośrodka, przedstawiciele rady miejskiej oraz Fundacji Złotowianka.

Ciepłe powitanie oraz radosne okrzyki świadczą o tym, jak ważna była to wyprawa dla lokalnej społeczności. Wszyscy obecni docenili trud i determinację Marka, ale także jego chęć wsparcia ważnej inicjatywy.

Podróż Marka Szwedy dookoła Polski stała się niewątpliwie jednym z ważniejszych wydarzeń tego lata w regionie. Świadczy ona o niezłomności ducha, determinacji oraz chęci pomocy innym. Oby więcej takich inicjatyw, które inspirują i mobilizują do działania!

 

 

 

Dodaj komentarz