fbpx

Pierwsza kobieta na świecie z majątkiem o wartości powyżej 100 mld dolarów

Jak informuje The Guardian, Francoise Bettencourt Meyers została pierwszą kobietą na świecie, której majątek przekroczył 100 miliardów dolarów. Jest ona współwłaścicielką znanego koncernu L’Oreal.

Dziedzictwo Francoise Bettencourt Meyers pochodzi od jej matki oraz dziadka, który był założycielem L’Oreal. Jego działalność rozpoczęła się w 1909 roku od wytwarzania suszarek do włosów i farb.

L’Oreal, będący największym na świecie przedsiębiorstwem kosmetycznym, obejmuje marki takie jak Lancome czy Maybelline. W 2022 roku sprzedaż firmy osiągnęła 38 miliardów euro, a wartość jej akcji wzrosła o 35 procent w ciągu roku. Bettencourt Meyers posiada jedną trzecią udziałów w spółce.

Mimo bogactwa, Bettencourt Meyers dba o swoją prywatność. Znana jest z pasji do gry na fortepianie, któremu poświęca kilka godzin dziennie, a także jest autorką dwóch książek — pięciotomowego studium Biblii oraz dzieła o genealogii bogów greckich.

Według Bloomberga, 70-letnia obecnie Bettencourt Meyers znajduje się na 12. miejscu w rankingu najbogatszych ludzi na świecie.

Drugą najbogatszą kobietą na świecie jest Alice Walton, dziedziczka i właścicielka sieci Wal-Mart w USA, z majątkiem szacowanym na 70 miliardów dolarów.

Dodaj komentarz