fbpx

92-latka spełniła marzenie — rozpoczęła naukę w szkole

Historia 92-letniej Salimy Khan z Bulandshahr w stanie Uttar Pradesh w Indiach przyciąga uwagę mediów i milionów ludzi na całym świecie. Nauka nie zna wieku – jej niezwykłą podróż opisuje “The Times of India”.

Salima urodziła się w 1931 roku. Mając zaledwie 14 lat, zgodnie z lokalnymi tradycjami, została żoną. W jej miejscu zamieszkania nie było żadnych szkół, co sprawiło, że przez większość życia była analfabetką.

Przełom nadszedł, gdy jako 92-latka zdecydowała się spełnić swoje marzenie i wrócić na ławki szkolne. Co ciekawe, w klasie otoczyły ją dzieci w wieku około 12 lat, a do szkoły towarzyszyła jej żona wnuka.

Nagranie, na którym Salima Khan z zapałem liczy od 1 do 100, stało się hitem w sieci. W rozmowie z mediami podkreśliła, jak edukacja zmieniła jej życie. “Moje wnuki próbowały wykorzystać fakt, że nie potrafiłam liczyć, namawiając mnie, abym dawała im więcej pieniędzy. Teraz już ich nie oszukają” powiedziała.

W jej edukacyjnej podróży wielką rolę odegrali miejscowi wolontariusze z państwowej inicjatywy edukacyjnej. Lakshmi Pandey, lokalna specjalistka, podkreśla: “Historia Salimy przypomina nam, że dążenie do wiedzy nie zna barier wiekowych”.

Wpływ tej historii na lokalną społeczność był ogromny. W wyniku inspiracji Salimy Khan, aż 25 kobiet z Bulandshahr postanowiło podjąć edukację. Wśród nich były dwie synowe głównej bohaterki tej historii, które obecnie uczą się czytać i pisać.

Jest to piękny przypadek tego, jak jedna osoba, niezależnie od wieku, może zainspirować całą społeczność do zmiany i dążenia do realizacji własnych marzeń.

Źródło: freepressjournal.in

Dodaj komentarz