fbpx

Polak tworzy lampy, które są uznawane na całym świecie

W erze masowej produkcji i technologicznego postępu znajdują się jeszcze takie osoby jak Jan Garncarek, które przywiązują wagę do tradycyjnych technik, dając jednocześnie nowoczesny wydźwięk swoim wyrobom. Znany z wyjątkowego podejścia do projektowania lamp, Jan Garncarek stawia na materiały takie jak mosiądz, marmur i szkło.

Pasja zrodzona w garażu dziadka

Jan Garncarek z nostalgią wspomina swoje początki. Jego fascynacja tworzeniem przedmiotów sięga dzieciństwa, kiedy to młody Jan obserwował pracę dziadka w garażu. “Od dziecka wiedziałem, że przedmioty się wytwarza. To się dziedziczy”, przyznaje z dumą.

Światowa renoma i niepowtarzalny styl

Dzięki swojemu unikatowemu podejściu, Jan zdobył uznanie na światowej scenie designu. Jego prace, chociaż zakorzenione w tradycji, emanują nowoczesnością. Jednym z najbardziej charakterystycznych projektów Garncarka jest lampa Metropolis, której mosiężna konstrukcja przyciąga uwagę estetyką i dbałością o detal.

Lampa Metropolis wykonana przez Jana Garncarka

Mosiądz, ulubiony materiał Jana, nie jest przypadkowym wyborem. Jak tłumaczy sam artysta, mosiądz imponuje mu swoją plastycznością, a produkty z niego wykonane charakteryzują się jakością i trwałością. Co ważne, każda lampa tworzona przez Garncarka jest unikatowa. “Każda lampa delikatnie się różni, ma jakieś swoje elementy i to jest najpiękniejsze, że każdy z przedmiotów ma swoją duszę”, mówi z pasją.

Jan Garncarek jest żywym dowodem na to, że w połączeniu tradycyjnych technik z nowoczesnym designem można osiągnąć sukces na światowej arenie. Jego prace, prezentowane na globalnych targach designu, co oznacza, że rękodzieło wciąż ma swoje miejsce w świecie sztuki.

 

 

Dodaj komentarz