fbpx

Wybitne osiągnięcie licealisty z Krakowa. O jego sukcesie powinna usłyszeć cała Polska!

Sukcesy młodych Polaków na arenie międzynarodowej zawsze budzą ogromny entuzjazm i dumę. Michał Lipiec, licealista z Krakowa, jest żywym dowodem na to, że talent i ciężka praca mogą prowadzić do niezwykłych osiągnięć. O jego sukcesie powinna usłyszeć cała Polska.

Michał Lipiec, uczeń V Liceum Ogólnokształcącego im. A. Witkowskiego w Krakowie, zdobył trzy medale w międzynarodowych olimpiadach przedmiotowych w zaledwie trzy tygodnie — osiągnięcie bez precedensu. Szkoła Michała z dumą informuje, że jest to pierwszy taki przypadek w historii polskich olimpiad, gdzie uczeń zdobył medale w olimpiadach z matematyki, fizyki i chemii w jednym roku.

Na 55. Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej w Zurychu Michał zdobył złoty medal, konkurując z 340 uczestnikami. Dołożył do tego srebrny medal z 53. Międzynarodowej Olimpiady Fizycznej w Japonii oraz brązowy z 64. Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej. Co więcej, Michał został uznany za jednego z najlepszych młodych chemików świata, zdobywając więcej punktów niż większość swoich międzynarodowych rywali.

Kim jest Michał Lipiec?

Michał Lipiec to nie tylko utalentowany olimpijczyk, ale również aktywny naukowiec. Rozpoczął już prace badawcze pod opieką naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Instytutu Nielsa Bohra w Kopenhadze. Dodatkowo, już jako absolwent trzeciej klasy liceum, prowadzi swój kanał na YouTube, „Internetowe Koło Chemiczne”, gdzie dzieli się wiedzą z innymi.

Pomimo napiętego harmonogramu naukowego, Michał znajduje też czas na rozwijanie innych pasji. W 2023 roku wziął udział w półmaratonie i Mistrzostwach Polski w biegu górskim.

 

https://www.tiktok.com/@natanielmaturalni/video/7261993619769363744

Dodaj komentarz