fbpx

15 milionów ludzi obserwuje, jak Polak rysuje

W świecie, gdzie pasje rodzą się i rozwijają w najmniej oczekiwanych momentach, historia Franka Bielaka staje się inspiracją dla wielu. Niechętny manualnym działaniom jako przedszkolak, Franek doświadczył przemiany, kiedy pewnego wieczoru narysował swoją rodzinę. Wówczas sześcioletni chłopiec nie zdawał sobie sprawy, że właśnie rozpoczyna podróż, która zmieni jego życie.

Przełom nastąpił w grudniu 2020 roku, kiedy jego film z rysunkiem na TikToku zdobył ogromną popularność, osiągając drugie miejsce na świecie pod względem liczby polubień. Od tego czasu jego profil @fredziownik_art zyskał ponad 15 milionów obserwujących, stając się źródłem inspiracji.

Franek przyznaje, że początki jego zainteresowania rysowaniem były skromne, a wsparcie rodziców miało kluczowe znaczenie. “Tata, jako historyk sztuki, pokazywał mi dzieła wielkich mistrzów, a mama zawsze entuzjastycznie podchodziła do moich rysunków”, wspomina Franek. Ta rodzicielska zachęta pomogła mu rozwijać umiejętności i pasję.

Wkraczając w świat mediów społecznościowych, Franek początkowo stawiał małe kroki na Instagramie, by ostatecznie osiągnąć międzynarodową sławę na TikToku. Jego podejście do tworzenia treści — połączenie muzyki, trendów i oryginalnych rysunków — przyniosło mu nieoczekiwany sukces. “Najpopularniejszy film zebrał ponad 50 milionów polubień” — mówi z dumą.

@franekbielak_art This is one of my best drawings #dlaciebie #tiktokart #drawing #fyp ♬ Deep End – Fousheé

Franek dzieli się radą dla innych artystów: “Kluczowa jest umiejętność patrzenia oczami widza. To nie tylko o pokazanie rysunku, ale o zaprezentowanie całego procesu jego tworzenia”.

Wokół Franka wyrosła społeczność miłośników sztuki, którzy często inspirują go do tworzenia. “Pasja łączy ludzi”, mówi. “Uczę się od innych artystów i zbieram pomysły, które później rozwijam”.

Franek planuje także wydać kurs rysowania, skupiając się na realistycznych portretach. “Chcę podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi” — zapowiada.

Jego historia pokazuje, jak połączenie pasji, wsparcia i nowoczesnej technologii może prowadzić do nieoczekiwanych sukcesów. Franek Bielak, z TikTokowej gwiazdy przekształcił się w uznanego cyfrowego artystę, inspirując i łącząc ludzi wokół sztuki.

 

Dodaj komentarz