fbpx

Polacy wywalczyli 10 medali w zawodach tenisa stołowego w Tajlandii

Podczas ostatniego turnieju sezonu, który odbył się w dniach 6-8 grudnia w Nakhon Ratchasima w Tajlandii, polscy zawodnicy pokazali swoją siłę w tenisie stołowym. Zmagania te były częścią World Abilitysport Games, multidyscyplinarnych zawodów obejmujących różne dyscypliny paraolimpijskie i nieparaolimpijskie. Reprezentacja Polski, składająca się z ośmiorga zawodników osiągnęła sukces, zdobywając łącznie dziesięć medali.

W konkurencjach indywidualnych czworo Polaków stanęło na najwyższym stopniu podium. Rafał Czuper w kategorii 1-2, Katarzyna Marszał w kategorii 6, Karolina Pęk w kategorii 9 i Igor Misztal w kategorii 10, wszyscy triumfowali w swoich kategoriach, pokazując światowej klasy umiejętności.

Srebrne medale przypadły Piotrowi Mańturzowi w klasie 6, a Maksym Chudzicki w klasie 8 mógł cieszyć się z brązowego medalu. Niewiele zabrakło Tomaszowi Jakimczukowi (kl. 1-2) oraz Marcinowi Zielińskiemu (kl. 8) do zdobycia medali, gdyż obaj byli o jeden mecz od strefy medalowej.

W rywalizacji deblowej i mikście polscy sportowcy dołożyli kolejne medale do swojego dorobku. Maksym Chudzicki i Igor Misztal zatriumfowali w rozgrywkach MD18. Ponadto, w kategorii XD14 srebro zdobyła para Katarzyna Marszał/Maksym Chudzicki. Piotr Mańturz w parze z Marcinem Zielińskim (MD14) oraz Tomasz Jakimczuk w parze z Rafałem Czuperem (MD4) również wywalczyli srebrne medale.

One thought on “Polacy wywalczyli 10 medali w zawodach tenisa stołowego w Tajlandii

• 13 grudnia 2023 at 18:43