fbpx

Polskie Linie Lotnicze LOT w trójce najlepszych przewoźników na świecie

Polskie Linie Lotnicze LOT odniosły sukces, przewyższając wielu renomowanych europejskich przewoźników, takich jak Lufthansa czy KLM. Analiza AirHelp Score również ujawnia, które lotnisko w Polsce jest najlepsze.

Zarówno Polskie Linie Lotnicze LOT, jak i polskie lotniska, rozwijają się dynamicznie, co przekłada się na coraz większe zadowolenie podróżnych i wyższe pozycje w prestiżowych rankingach. Na przykład, jesienią 2023 roku port lotniczy im. Chopina w Warszawie został uznany za najbardziej punktualne lotnisko w Europie. To właśnie tam lądował samolot, który błyskawicznie pokonał trasę między Warszawą a Nowym Jorkiem.

Polskie Linie Lotnicze LOT odniosły kolejny sukces, plasując się na pierwszej trójce najlepszych linii lotniczych na świecie, zajmując drugie miejsce w Europie. Qatar Airways oraz Eurowings zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Warto zaznaczyć, że PLL LOT osiągnęły lepsze wyniki niż znane europejskie linie lotnicze, takie jak Air France (25. miejsce), Lufthansa (57. miejsce), KLM (16. miejsce) czy British Airways (przedostatnie, 82. miejsce). LOT poprawił swoją pozycję o dwanaście miejsc w porównaniu do roku poprzedniego. AirHelp Score uwzględnił trzy kategorie: punktualność, opinie pasażerów i efektywność w obsłudze wniosków o odszkodowanie.

W kategorii najlepszych lotnisk w Polsce, Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy utrzymał pierwsze miejsce, zajmując 28. pozycję na skalę światową. Warszawskie lotnisko Chopina oraz lotnisko Kraków-Balice zdobyły tyle samo punktów (7,82) i zajęły kolejno 52. i 53. miejsce na świecie. W Polsce na czwartym i piątym miejscu znalazły się lotniska, które nie były uwzględnione w ubiegłorocznym zestawieniu: Wrocław (62. miejsce na świecie) i Katowice (86. miejsce na świecie).

Jeśli chodzi o ranking najlepszych lotnisk na świecie, pierwsze miejsce zajęło lotnisko Muscat International Airport w Omanie, z kolei lotnisko Tokio-Haneda spadło na 14. pozycję. Czołową dziesiątkę zdominowały lotniska z Japonii i Brazylii, bez europejskich przedstawicieli. Najlepszym europejskim lotniskiem okazało się Bilbao Airport w Hiszpanii, które zajęło 21. miejsce, awansując o trzy pozycje w porównaniu do roku poprzedniego.

Ranking AirHelp Score to globalna lista najlepszych linii lotniczych i lotnisk, opublikowana przez firmę AirHelp, specjalizującą się w prawach pasażerów lotniczych. W zestawieniu uwzględniono dane ruchu lotniczego z całego świata za okres od 1 stycznia do 31 października 2023 roku, a także opinie pasażerów na temat linii lotniczych i lotnisk, z których korzystali. Badania obejmowały 5319 pasażerów z 58 krajów i 15 305 ocen ratingowych. W tym roku AirHelp Score uwzględnił 83 linie lotnicze (w porównaniu do 64 w roku poprzednim) oraz 194 lotniska (w porównaniu do 151 w roku poprzednim), które były najczęściej używane i dla których dostępne były najpełniejsze dane i opinie pasażerów.

Dodaj komentarz