fbpx

Manul z Poznania najpiękniejszy na świecie! Pokonał rywala z Niemiec, w finale wygrał z Japończykiem

Poznańskie zoo ogłosiło na swoim profilu na Facebooku ekscytującą wiadomość: Magellan, ich manul, został uznany za “najważniejszego i najpiękniejszego manula świata 2023”. To zwycięstwo Magellana w internetowym plebiscycie zorganizowanym przez użytkownika DailyMantle na portalu X, dawniej znanym jako Twitter, stało się sensacją wśród polskich użytkowników internetu.

Żartobliwy Plebiscyt

Inicjatywa, która zaczęła się jako zabawny plebiscyt na DailyMantle, przerodziła się w gorącą internetową rywalizację, śledzoną z zapartym tchem przez polskich użytkowników internetu. Manul Magellan, pokonując w półfinale swojego niemieckiego konkurenta Stubsi, a następnie japońskiego rywala Bola w finale, stał się bohaterem narodowym.

Polityczne i społeczne wsparcie

Ciekawym aspektem tej zabawy była niespodziewana mobilizacja różnych sektorów społeczeństwa. Radosław Fogiel, rzecznik PiS,

a nawet 1. Warszawska Brygada Pancerna,

zachęcali do głosowania na polskiego manula. Ostatecznie, Magellan triumfował z wynikiem 52,1% głosów, w konkurencji z ponad 150 tysiącami oddanych głosów.

W emocjonującym finale Magellan zmierzył się z Bolem z Japonii. Głosowanie trwało do późnego wieczoru, a poznański manul zwyciężył, zdobywając 130 tysięcy głosów.

Nagroda dla zwycięzcy

Poznańskie zoo, wykorzystując medialny szum wokół Magellana, rozpoczęło zbiórkę na budowę specjalnego wybiegu w formie statku. “Jeśli Magellan wygra Puchar Świata, to mu się to należy” – argumentowało zoo.

Historia Magellana — ucieczka i powrót

Manul Magellan zyskał rozgłos nie tylko dzięki plebiscytowi. W październiku 2020 roku stał się bohaterem niezwykłej ucieczki z zoo. Po kilkudniowej wolności został odnaleziony pod samochodem w pobliżu Jeziora Maltańskiego. Od tamtej pory nosi imię wielkiego odkrywcy — Magellana.

Ochrona Manuli

Te niezwykłe koty, zamieszkujące stepy i pustynie Azji Centralnej, są coraz rzadsze w środowisku naturalnym. Poznańskie zoo, odnosząc sukces w hodowli tych zwierząt, przyczynia się do ich ochrony.

Dodaj komentarz