fbpx

Policjant z Olsztyna w czasie wolnym od służby uratował życie półtorarocznego chłopca

W czasie wolnym od obowiązków policjant z Olsztyna przyczynił się do uratowania życia półtorarocznego dziecka, które zakrztusiło się i przestało oddychać. Maluch był nieprzytomny i siny, lecz dzięki natychmiastowej interwencji funkcjonariusza, sytuacja miała szczęśliwy finał.

Całe zdarzenie miało miejsce w trakcie weekendu majowego w rejonie Lidzbarka Warmińskiego. Mł. insp. Piotr Wojciechowski, naczelnik Wydziału Transportu z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, spędzał tam czas z rodziną.

Nagle relaks przerwały krzyki prośby o pomoc. — Policjant  bez chwili zastanowienia ruszył w kierunku kobiety, która trzymała na rękach półtorarocznego synka. Chłopiec był nieprzytomny, siny, bezwładny i nie oddychał — relacjonuje mł. asp. Karolina Hrynkiewicz z policji warmińsko-mazurskiej.

Bohaterska interwencja policjanta

Funkcjonariusz błyskawicznie rozpoczął udzielanie pierwszej pomocy, udrażniając drogi oddechowe dziecka i oklepując jego plecy. Po krótkim czasie chłopiec odzyskał przytomność i zaczął oddychać.

Wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe potwierdziło, że działania policjanta były skuteczne i życiu dziecka już nic nie zagraża.

Policja podkreśla, że w sytuacjach zagrożenia życia kluczowe są szybka reakcja, zachowanie spokoju i profesjonalna pierwsza pomoc. Dlatego funkcjonariusze systematycznie uczestniczą w szkoleniach z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, już od podstawowego kursu aż po kolejne lata służby.

Źródło: policja.pl

Dodaj komentarz