fbpx

Kobieta pomaga ofiarom przemocy, ukrywając ich blizny pod tatuażem

 

Ciała ofiar przemocy często usiane są bliznami, które przypominają im o bolesnych chwilach do końca życia. Brazylijska tatuażystka Flavia Carvalho postanowiła coś z tym zrobić i oferuje za darmo ukrycie takich „pamiątek” pod pięknymi malowidłami.

Flavia Carvalho prowadzi salon tatuażu w brazylijskiej Kurtybie. Od dwóch lat pomaga kobietom – bo to głównie one przychodzą z tym problemem – ukrywać ich blizny pod tatuażami.

2

3

Nie bierze za to pieniędzy, panie wybierają jedynie wzór i artystka przystępuje do dzieła. Jakiś czas temu udzieliła wywiadu dla Huffington Post.

– Wszystko zaczęło się dwa lata temu, kiedy pracowałam z klientką, która chciała zakryć dużą bliznę na brzuchu – opowiada Flavia. – Powiedziała, że bawiła się nocą w klubie i kiedy odrzuciła zaloty pewnego mężczyzny, ten podszedł do niej i pchnął ją nożem. Kiedy po raz pierwszy zobaczyła ukończony tatuaż, była bardzo wzruszona i wtedy coś mnie tknęło.

  • Najbardziej zszokowała mnie historia 17-letniej dziewczyny, która spotykała się ze starszym mężczyzną, który przez kilka miesięcy znęcał się nad nią fizycznie. Kiedy chciał z nią zerwać, zaprosił ją na spotkanie, podczas którego zaczęli walczyć. Kilka razy pchnął ją nożem w brzuch i później brutalnie zgwałcił.

4

5

Flavia robi też za darmo tatuaże dla kobiet, które przeszły zabieg mastektomii:

6

Poniższa blizna powstała wskutek postrzelenia:

7
A tak prezentuje się sama artystka:

8

Źródło: huffingtonpost.com , facebook.com

Dodaj komentarz