fbpx

Mężczyzna wykorzystując stare kredki pomaga potrzebującym dzieciom

Bryan Ware, kreatywny tata z San Francisco, wpadł na genialny, choć całkiem prosty pomysł – wszystko by wspomóc potrzebujące dzieci, u których uśmiech rzadko gości na twarzach. Postanowił ponownie wykorzystać zużyte kredki, wyrzucane co roku przez szkoły i restairacje, w których znajdują się kąciki dla dzieci. Bryan zwyczajnie zbiera te odpadki, przetapia je i tworzy całe zapasy nowiutkich świecówek, które następnie ofiarowuje najmłodszym pacjentom szpitali.

Inicjatywa zrodziła się podczas świętowania urodzin Bryana w restauracji, gdzie kelner przyniósł jego dwóm synom kartki i kredki, żeby mogli grzecznie zająć się sobą. Mężczyzna zainteresował się wtedy, gdzie lądują kredki po ich użyciu przez dzieciaki. Okazało się, że wszystkie są po prostu wyrzucane. To odkrycie było pierwszym krokiem do zorganizowania Cryon Initiative (Kredkowej Inicjatywy), która zajmuje się recyklingiem świecówek i rozsyłaniem ich do dziecięcych szpitali w całek Kalifornii.

Co roku ponad 34 tysięcy kilogramów kredek świecowych jest wyrzucanych jako wykorzystane odpadki ze szkół i restauracji. A jak przekonał się Bryan Ware – wystarczy je przetopić, by otrzymać zupełnie nowy zestaw dla potrzebujących dzieciaków.
2
Po stopieniu starych kredek, przelewa otrzymaną masę do specjalnie przygotowanych foremek – jedna partia to 96 nowych przyborów do kolorowania.
3

4

45
Nowe kredki są grubsze, a przez to łatwiejsze do trzymania dla najmniejszych dzieciaków. Od początku inicjatywy dostarczono już 2 tysiące pudełek dla szpitalnych pacjentów. A jak mówi Bryan, jeśli dzięki tym kredkom maluchy zyskają chociaż pięć minut odpoczynku od ich szpitalnej codzienności.

5

6

Źródło: boredpanda.com

Dodaj komentarz